Horvātijas futbola izlases treneris: Ņemot vērā apstākļus mājās, paveicām brīnumu

Horvātija pēc iedzīvotāju skaita ir otrā mazākā valsts, kas spējusi sasniegt Pasaules kausa finālu, tomēr tik nozīmīgu panākumu komanda guva nevis futbola attīstībai labvēlīgu apstākļu dēļ, bet gan drīzāk spītējot to trūkumam. Horvātijas valstsvienības galvenais treneris Zlatko Daličs atzina, ka otrā vieta Pasaules kausa izcīņā ir brīnums, kam vajadzētu lietas pavērst uz labo pusi, vēstīja aģentūra "Reuters". 

Horvātijā ir tikai pieci futbola laukumi, kas atbilst Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) starptautiskajiem noteikumiem, un infrastruktūras objekti lielākoties ir noplukuši, bet finansējuma spēles pamata līmenī praktiski nav. Lielākā daļa Horvātijas futbola klubu ir trūcīgi, tādēļ spiesti pārdot savus labākos spēlētājus, līdzko par tiem var saņemt kaut cik pienācīgu samaksu. Jaunatnes futbolā horvātiem ir ierasts trenēties nepiemērotās vietās, pašiem meklēt naudu izbraukuma spēlēm un nakšņot pašu īrētos autobusos. 

Pasaules kausa finālturnīrā Horvātijas izlasē bija tikai divi pašmāju klubu futbolisti - Zagrebas "Dinamo" vārtsargs Dominiks Livakovičs un "Rijeka" pussargs Filips Bradaričs, kuriem spēles laiks praktiski netika atvēlēts. 

Savukārt Horvātijas futbola vadībā problēmas rada korupcija. Tikai pirms mēneša trīs augsta ranga amatpersonas tika notiesātas ar brīvības atņemšanu par krāpšanu spēlētāju pāreju organizēšanā. Uz sešarpus gadiem cietumā par krāpšanu un korupciju notiesāja bijušo Zagrebas "Dinamo" vadītāju Zdravko Mamiču, bet Pasaules kausa finālturnīrā par labāko futbolistu atzītajam valstsvienības kapteinim Lukam Modričam izvirzīta apsūdzība par nepatiesas liecības sniegšanu šajā lietā. 

"Mēs noteikti esam ierakstījuši savu vārdu vēsturē un, ņemot vērā apstākļus un infrastruktūru mājās, mēs esam brīnums," teica Daličs. 

Horvātijas izlases galvenais treneris uzskata, ka pašlaik ir ideāls brīdis, lai sāktu kaut ko lietas labā darīt. "Mums ir raksturs un lepnums, bet visos pārējos aspektos mums jākļūst labākiem," viņš piebilda. 

Jau vēstīts, ka svētdien Maskavā horvāti Pasaules kausa finālā zaudēja Francijas valstsvienībai.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3