Bijušo Eiropas futbola federācijas prezidentu Platinī pēc nopratināšanas atbrīvo

Futbolā diskvalificēto bijušo Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) prezidentu Mišelu Platinī otrdien aizturēja un nopratināja, bet naktī uz trešdienu Parīzē atbrīvoja bez apsūdzību izvirzīšanas, vēstīja aģentūra AFP. Platinī sniedza liecības likumsargiem, kas izmeklē 2022.gada Pasaules kausa izcīņas rīkošanas tiesību piešķiršanu Katarai. 

Platinī pārstāvju izplatītajā paziņojumā bijusī amatpersona noliedza savu vainu un apgalvoja, ka lietas apstākļi viņam nav zināmi, bet jezga esot sacelta ne par ko. Platinī netika arestēts un liecības sniedza liecinieka statusā, teica viņa jurists Viljams Burdons.

Pēc atbrīvošanas 63 gadus vecais Platinī žurnālistiem sacīja, ka nopratināšana bija ilga un tajā uzdeva dažādus jautājumus. "Man jautāja par "Euro 2016", Pasaules kausu Krievijā, Pasaules kausu Katarā un FIFA [Starptautisko futbola federāciju]," teica Platinī, kurš UEFA vadīja no 2007. līdz 2015.gadam.

FIFA lēmums 2010.gadā piešķirt Pasaules kausa rīkošanas tiesības Katarai izraisīja apsūdzības korupcijā un FIFA vēsturē lielāko reputācijas skandālu. Francijas finanšu noziegumu prokuratūra 2016.gadā sāka izmeklēšanu apsūdzībās par korupciju, sazvērestību un lēmumu ietekmēšanu, FIFA piešķirot Pasaules kausa rīkošanas tiesības Katarai. Tālaika FIFA prezidents Zeps Blaters apgalvoja, ka Katara rīkotāju tiesības ieguva pēc vienošanās ar Franciju, liedzot FIFA īstenot "diplomātisku plānu", kas 2018.gada Pasaules kausa izcīņas organizatoru tiesības piešķirtu Krievijai, bet četrus gadus vēlāk - ASV. 

Francijā izmeklētāju uzmanības centrā ir iejaukšanās, ko saista ar Platinī un bijušo valsts prezidentu Nikolā Sarkozī. Žurnāls "France Foorball" vēstīja, ka slepena tikšanās notika 2010.gada 23.novembrī Elizejas pilī pāris nedēļas pirms FIFA balsojuma, piedaloties Sarkozī, Platinī un tālaika Kataras princim un pašreizējam emīram Tamimam bin Hamadam al Tani. 

Platinī 2015.gadā uz četriem gadiem futbolā tika diskvalificēts par ētikas pārkāpumiem, tostarp divu miljonu Šveices franku (1,8 miljonu eiro) saņemšanu no Blatera, kuru no futbola atstādināja uz sešiem gadiem. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3