ASV finanšu atbalstu Pasaules kausam futbolā saista ar dzimumu vienlīdzību

Jebkādu finanšu atbalstu 2026.gada futbola Pasaules kausa finālturnīra sarīkošanā ASV valdība sniegs tikai ar nosacījumu, ka ASV Futbola federācija nodrošinās vienlīdzīgu samaksu nacionālās vīriešu un sieviešu izlases dalībniekiem, paredz otrdien ASV iesniegts likumprojekts.

Par Pasaules kausa ieguvēju kļuvusī ASV sieviešu futbola valstsvienība martā iesūdzēja tiesā ASV futbola jumtorganizāciju "US Soccer", vainojot to nevienlīdzīgā attieksmē. Sieviešu izlase pauda neapmierinātību, ka futbolistes saņēma mazāku atlīdzību un atbalstu nekā ASV vīriešu izlase, kas sasniegusi daudz sliktākus rezultātus.

"Nekāds federāls finansējums nevar tikt piešķirts 2026.gada Pasaules kausa atbalstam, tostarp rīkotāju pilsētām, štatiem vai vietējām aģentūrām, ASV futbola federācijai, Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību futbola federācijai (CONCACAF) un Starptautiskajai futbola federācijai (FIFA) līdz dienai, kamēr ASV Futbola federācija piekritīs nodrošināt vienādu samaksu ASV sieviešu izlasei un ASV vīriešu izlasei," paredz likumprojekts.

Par likuma ieviešanu jābalso ASV Senātā un ASV Pārstāvju palātā, kā arī likums jāparaksta ASV prezidentam Donaldam Trampam, lai tas stātos spēkā. 

Pasaules kausa izcīņu 2026.gadā ASV rīkos kopā ar Meksiku un Kanādu. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3