Aptauja: Vairumam brazīliešu pilnīgi neinteresē Pasaules kausa izcīņa futbolā

Vairāk nekā pusei Brazīlijas iedzīvotāju pilnīgi neinteresē Pasaules kausa izcīņa futbolā, kur viņu valsts nacionālā komanda būs viena no favorītēm, liecina socioloģiskas aptaujas dati. Interese Brazīlijā ir zemākā, kopš šādas aptaujas tiek veiktas.

Socioloģijas centra "Datafolha" aptaujā konstatēja, ka Pasaules kausa izcīņa "pilnīgi neinteresē" 53% respondentu. Lai gan Brazīlijas izlase pēdējā 21 spēlē tikai reizi ir zaudējusi, tik pieticīga interese par tās gaitām nav bijusi kopš 1994.gada, kad sāka veikt aptaujas par Pasaules kausa izcīņu. Brazīlijas kļūšanai par pasaules čempioniem tic 48% aptaujāto.

Pieticīgākā interese par Pasaules kausu ir sievietēm (61%), respondentiem 35-44 gadu vecumā (57%) un personām, kam ģimenes ienākumi nepārsniedz divas minimālās algas (54%). Tikai 18% aptaujas dalībieku atzina, ka ļoti interesējas par Pasaules kausa izcīņu, un vēl tikpat daudzi norādīja, ka viņu interese ir vidējā līmenī. Kā zemu savu ieinteresētību novērtēja 9% aptaujāto. 

Vēl janvārī tikai 42% brazīliešu pauda, ka viņus Pasaules kausa izcīņa neinteresē. Brazīlijas avīze "Folha de S.Paulo" vēstīja, ka intereses kritumu veicināja ekonomikas krīze, kā arī korupcija nacionālajā futbola federācijā. 

Aptaujā jūnija sākumā piedalījās 2824 respondenti 174 Brazīlijas pašvaldībās. Statistiskā kļūdas varbūtība aptaujā ir 2%.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
A grupa P
Urugvaja URU
9
Krievija RUS
6
Saūda Arābija KSA
3
Ēģipte EGY
0
B grupa P
SPĀNIJA ESP
5
Portugāle POR
5
Irāna IRN
4
Maroka MAR
1
C grupa P
Francija FRA
7
Dānija DEN
5
Peru PER
3
Austrālija AUS
1
D grupa P
Horvātija CRO
9
Argentīna ARG
4
Nigērija NGA
3
Islande ISL
1
E grupa P
Brazīlija BRA
7
Šveice SUI
5
Serbija SRB
3
Kostarika CRI
1
F grupa P
Zviedrija SWE
6
Meksika MEX
6
Koreja KOR
3
Vācija GER
3
G grupa P
Beļģija BEL
9
Anglija ENG
6
Tunisija TUN
3
Panama PAN
0
H grupa P
Kolumbija COL
6
Japāna JPN
4
Senegāla SEN
4
Polija POL
3