Debijā Pasaules kausa sacensībās slēpotājs Bikše finišē priekšpēdējais

Karjerā pirmajās sacensībās Pasaules kausa izcīņā distanču slēpotājs Indulis Bikše piektdien Rukā, Somijā, finišēja priekšpēdējais 114.vietā sprinta kvalifikācijā, liecina rīkotāju informācija. Bikše ir pašlaik spēcīgākais Latvijas sportists, kurš pievērsies tikai distanču slēpošanai, kur sprints gan nav viņa spēcīgākā disciplīna.

(papildināts pēc sprinta sacensību noslēguma)
Bikše 1,4 kilometru sprinta kvalifikācijā finišēja pēc trim minūtēm un 3,17 sekundēm, apsteidzot tikai vienu konkurentu. No kvalifikācijas uzvarētāja norvēģa Pāla Goldberga latvietis atpalika 30,55 sekundes.

Finālā visas trīs godalgotās vietas ieņēma Norvēģijas slēpotāji, no kuriem ātrākais bija Sondre Turvols Fosli.

Taču Bikše nespecializējas sprintā, un viņam galvenais starts Rukā sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā būs sestdien 10 kilometru brīvā stila distancē, paskaidroja Latvijas Slēpošanas savienības pārstāvis Ivars Bācis. Lai tiktu pie starta sestdien, 20 gadu vecajam Bikšem vajadzēja slēpot arī sprinta distanci.

Martā Bikše startēja pasaules čempionātā, taču Pasaules kausa sacensībās viņš iepriekš nebija slēpojis. Bikšes rēķinā ir 17.vieta 10 kilometru brīvā stila distancē pasaules junioru čempionātā, kas ir Latvijas slēpotāju labākais sasniegums junioru konkurencē. Kopš Arvis Liepiņš ir pievērsies biatlonam, Bikše ir labākais distanču slēpotājs, kas specializējas šajā sporta veidā, paskaidroja Bācis.

Sprintā piektdien spēkus izmēģināja arī titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads, kurš kvalifikācijā finišēja 95.vietā. Cīņu par godalgām turpināja 30 labākie.