Tviterapskats: Sēņošanas trakums un padomi politiķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jaunās bibliotēkas Gaismas pils atklāšanas nedēļā – aicinājumu lasīt manāmi malu malās, arī sociālajos tīklos. Un kārtīgs latvietis protams, aicinājumu ņem nopietni un dodas uz savu Gaismas pili – tuvējo mežu un lasa, lasa, lasa, līdz grozs pilns pielasīts ar sēnēm. 

Sociālajos tīklos bērnu un pašu fotogrāfijas aizstāj milzīgi grozi ar baravikām – izņēmums nav arī tviteris, kur tiek visiem atrādīts salasītais un vēl citiem piedāvāts  izglābt varenos sēņotājus un paņemt kādu daļa salasītā.

Vērojot sēņu trakumu un bildes ar sēnēm kaudzēs, izbērtiem zālītē, arī mākslinieciski izkārtotām latvju ornamentos, ne man vienīgajam rodas jautājums – tās sēnes ziemā no rīta līdz vakaram ēdīs vai kā?

To jautā Edīte, bet piemēram, tā kā visbiežāk eksponētie ir baraviku kalni, šVāns eDuarDs @uarDs  jautā – kur ir palikušas sēnes!? Mežā vienas vienīgas baravikas.

Protams, daudzi, sēņu kalnus ieraugot, vaicā – kur jābrauc? Kuras ir labākās sēņu vietas, to gan tviterī neatradīsiet – Vitas Dreijeres vārdiem sakot - @Vita_Dreijere Latvietis drīzāk atklās valsts noslēpumu, bet savas baraviku vietas - nekādā gadījumā.

Bet, pirms dodaties mežā pēc sēnēm, ir vērts ņemt vērā pāris padomu no citu pieredzes – pirmais, pēc tam kad sēne nofotografēta un ielikta tviterī, nevajadzētu to aizmirst arī ielikt groziņā, lai gan – fotosēņošanai arī nav ne vainas.

Otrkārt, jo īpaši ieteicams ievietot foto ar šaubīgām sēnēm – kas zina, varbūt kāds jūsu groziņā pamanīs ko neēdamu. Kauns jau protams pa visu seju, ja gaišā bērzlapīte tviterī tiek atpazīta kā zaļā mušmire, bet vismaz no citām nebūšanām tas gan var paglābt.

Treškārt – piemērots apģērbs, kungiem būs varbūt nedaudz neierasti, bet praktiskums taču latvietim pirmajā vietā, un tādēļ jaunākie stila padomi no Daces Preisas ir ‏@_dace_ sēņojot vilkt kleitu, lai ir kur sabērt sēnes, kad grozā vairs nav vietas.

Protams, ne visiem tik labi veicas, piemēram, @GaraisAustris saka, Cilvēki aizbrauc sēņot, atpakaļ atbrauc ar pilniem spaiņiem, un tad esot viņš, kurš aizbrauc uz mežu, paliek slapjš un atrod divas sēnes.

Bet ir vērts pasūdzētie tviterī par sēņu neatrašanu, lai gan savas sēņu vietas ļauži neatklāj, tomēr ir gatavi padalīties ar pašu salasīto – atdodot tāpat vien, jo paši netiek galā ar sēņu jūru.

Par padomiem turpinot – labus padomus saņēma arī tviterpolitiķis Nils Ušakovs, kura darbavietas kafejnīcā izcēlās neliels ugunsgrēks, precīzāk sakot sadūmojums un gruzdēšana. Evakuējoties no ēkas, politiķis tviterī lakoniski ziņo:„Dome deg…”.

Apkārtējie novērtējuši politiķa uzmanības deficītu, pamāca, lai labāk dzēšot ne rakstot tviterī, un ka labāk tomēr glābējus saukt, zvanot 112, nevis rakstot tviterī. Ugunsdzēsēju tviterkonts ar neskopojas ar zelta padomu, kas var noderēt arī citiem ekstrēmās situācijās - Jebkurā situācijā, jācenšas saglabāt mieru nevis jāceļ panika.

 

 

Kā zināms – klāt jau ir priekšvēlēšanu laiks un iespēja meklēt sev politiskās simpātijas, partijas protams aktivizējas arī sociālajos tīklos, savās mājaslapās internetā, tās apskatījis ir Kaspars Zellis un, ņemot vērā atsevišķu latviešu vēlmi katrās vēlēšanās startēt no citas partijas – viņam ir pamatots jautājums -

@kasparszellis Partiju mājas lapās ir poga "Iestājies", bet nav pogas "izstājies": kāpēc?

Tviterapskata ieteikums – partijām noteikti šādu sarkano pogu ieviest, lai bēgošajiem biedriem nav jāsūta paziņojumi presei, kas zina – varbūt klusāk biedri muks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti