Gulbis izstājas Francijas atklātajā čempionātā un strauji kritīs tenisa rangā

Ernests Gulbis Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā trešdien četros setos piekāpās mājiniekam Nikolasam Maū un cieta neveiksmi, kas viņu atvirzīs tālu no labākajiem pasaules rangā, liecina organizatoru informācija. Pērn līdz pusfinālam Parīzē tikušais Gulbis nākamajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) reitingā atkritīs tuvu pirmā simta beigām.

Reitingā otrajā simtā ierindotais Maū cīņā par vietu "Grand Slam" sērijas turnīra 32 spēcīgāko spēlētāju vidū bija pārāks ar 6-3, 3-6, 7-5, 6-3.

Izšķiroši notikumi risinājās trešajā setā, pirms kura katram spēlētājam bija pa vienam uzvarētam setam. Gulbis divreiz izvirzījās vadībā ar pretinieka servē iegūtu punktu, taču abas reizes tūlīt pārsvaru zaudēja. Latvietim ļoti neveiksmīgi servējot, Maū galotnē tika pie uzvaras setā un nostiprināja pārliecību par savu spēli.

Veiksmīgi sācis maču, ranga 29.vietas īpašnieks Gulbis izvirzījās vadībā ar 2-0, tomēr Maū spēja panākt izlīdzinājumu un pirmā seta galotnē bija pārāks. Savukārt otrajā setā Gulbis labi servēja un neļāva pretiniekam kontrolēt spēli, bet izšķirošo punktu Maū servē guva astotajā geimā. Panācis 5-3, Gulbis nostiprināja uzvaru setā.

Vairāk nekā 15 minūtes ilga pirmais geims trešajā setā, līdz pasaules rangā rangā 116.vietā ierindotajam Maū tomēr izdevās savā servē tikt pie punkta. Nākamajā Maū servē Gulbis jau izvirzījās vadībā ar 2-1, taču latvietis pieļāva arvien vairāk nepiespiestu kļūdu un zaudēja precizitāti servēs, kas ļāva Francijas tenisistam tūlīt pat panākt izlīdzinājumu. Arī seta galotnē atkārtojās tas pats scenārijs - Gulbis ar viena breika pārsvaru panāca 5-4, taču savā servē nospēlēja ļoti neveiksmīgi un pārsvaru izsēja, turklāt nopelnīja brīdinājumu par necieņu pret raketi. Atgūties Gulbim neizdevās arī pēdējā geimā un setu viņš zaudēja pēc vēl vienas dubultkļūdas servē.

Arī ceturtajā setā Gulbis nespēja savaldīt savu servi un ļāva sāncensim iegūt 3-0 pārsvaru, ko vēlāk likvidēt vairs nespēja. Servēs Gulbis mačā pieļāva deviņas dubultkļūdas.

Gulbim bija jāaizstāv 720 reitinga punktu, bet iekļūšana otrajā kārtā viņam garantēja tikai 45 punktu saglabāšanu. Pret Maū ATP turnīros Gulbis pamatsacensībās spēlēja otro reizi un cieta pirmo sakāvi.

Jau vēstīts, ka Parīzē pirmajā kārtā Gulbis pieveica Nīderlandes tenisistu Igoru Sijslingu, kurš reitingā ir 166.vietā. Francijas atklātais čempionāts ilgs līdz 7.jūnijam.