Brāzmainajā Dubaijā tenisists Gulbis turpina zaudējumu sēriju

Ernests Gulbis pirmdien Dubaijas turnīra pirmajā kārtā brīžiem brāzmainā vējā aizvadītā cīņā ar 5-7, 2-6 piekāpās Uzbekistānas tenisistam Denisam Istominam un pagarināja zaudējumu sēriju neveiksmīgi sāktajā sezonā. Latvijas tenisa līderis visos piecos turnīros šosezon ir cietis neveiksmes pirmajā spēlē, liecina rīkotāju informācija.

Lai gan spēle risinājās izaicinošos laikapstākļos, pasaules rangā 14.vietā ierindotajam Gulbim krājās daudz vairāk kļūdu nekā viņa pretiniekam. Rangā 65.vietu sasniegušais Istomins tikai spēles sākumā nonāca iedzinējos, bet vēlāk prasmīgi izmantoja savas iespējas.

Ar sarežģītajiem apstākļiem ātrāk aprada Gulbis, tiekot pie punkta pretinieka pirmajā servē un nākamajā geimā palielināja savu pārsvaru līdz 3-0, neraugoties uz divām dubultkļūdām paša servē. Istomins pacietīgi spēlēja no aizsardzības un izvēlētā taktika Uzbekistānas tenisistam atmaksājās, jo viņš bija pārāks četros geimos pēc kārtas un pārņēma vadību ar 5-4. Kā ierasts, daudz uzmanības ārpus korta notiekošajam spēles laikā veltījušais Gulbis vēl spēja sāncenša servē panākt neizšķirtu, taču turpinājumā savā servē neizmantoja lielisku geimbumbas iespēju un zaudēja punktu. Ar otro mēģinājumu Istomins savā servē nodrošināja uzvaru vairāk nekā stundu ilgušā setā.

Gulbis pirmajā setā pieļāva 31 nepiespiestu kļūdu, kas būtu pārāk liels skaits arī visā mačā, un septiņas dubultkļūdas servēs.

Dubultkļūdu sērija otrā seta sākumā Gulbim acīmredzami lika vilties par vēl vienu zaudētu punktu savā servē. Otrais sets jau risinājās brīžiem mierīgos laikapstākļos, taču arī tas Gulbim nepalīdzēja lauzt cīņas gaitu. Septītajā geimā Istomins uz Gulbja kļūdu rēķina ar vēl vienu breiku panāca 5-2 un nākamajā geimā nodrošināja uzvaru.

Visos piecos šosezon aizvadītajos turnīros Gulbis ir cietis neveiksmi jau pirmajā spēlē, turklāt pirmo reizi zaudēja Istominam ATP turnīru pamatsacensībās. Šosezon tālāk par pirmo spēli Gulbis netika ne janvārī Oklendā un Austrālijas atklātajā čempionātā, ne vēlāk Roterdamā un Marseļā, kur pirms gada kļuva par uzvarētāju.

Dubaijā, kur uzvarētājs nopelnīs 500 reitinga punktu, Gulbis bija izlikts ar piekto numuru, bet galvenais favorīts ir  pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs. Turnīrs ar 2,5 miljonu dolāru balvu fondu cietā seguma kortos risināsies līdz sestdienai.