Rumbenieks un Puķīte triumfē Siguldas kalnu maratonā

25.oktobrī Siguldā norisinājās kalnu maratona sacensības un 54,7 kilometru distancē uzvaras izcīnīja Arnis Rumbenieks un Irita Puķīte, kura vienlaikus bija ātrākā arī īsajā 85 vertikālo metru skrējienā un tika kronēta par Ziediņalna karalieni. Vīriešu konkurencē šo sprinta 250 metru distanci visātrāk veica Andris Jubelis, tādējādi kļūstot par Ziediņkalna karali.

Sestdien, 25.oktobrī Siguldā, Ziediņkalna pakājē nostājās 756 skrējēji, lai sacenstos skriešanā pa kalnaināko trasi Latvijas apstākļos. Katrs no viņiem bija izvēlējies vienu no 55, 36 un 15 kilometru distancēm.

Pirmais pārbaudījums bija 85 metrus augstais starta kalns, kura virsotnē tika noskaidroti labākie sprinteri, kas spēj pieveikt 34 procentu slīpo un 250 metrus garo distanci.

Pirmais kalna virsotni sasniedza Andis Jubelis no Madonas un kļuva par Ziediņkalna karali, balvā saņemot skriešanas apavu pāri.

Starta kalns un jauniegūtais tituls no Gaiziņu daudzkārt redzējušā madonieša prasīja pietiekami daudz un turpmākajās sacensībās 36 kilometru distancē Jubelis izcīnīja 11.vietu.

Par Ziediņkalna karalieni tika kronēta orientieriste Irita Puķīte no Saulkrastiem.

Viņa bija ātrākā gan starta kalna sprinta skrējienā, gan pamatdistancē - Siguldas kalnu maratonā,

54,7 kilometrus pa kalnainām taciņām pieveicot sešās stundās un 14 minūtēs, aiz sevis atstājot Aļinu Sokaļsku (6:29:11) un Baibu Močāni (6:51:43). Tikai nedēļu iepriekš Latvijas čempionātā krosā Irita Puķīte bija ātrākā savā vecumgrupā.

Vīriešu konkurencē 54,7 kilometru distanci visātrāk veica Londonas olimpisko spēļu dalībnieks Arnis Rumbenieks (5:05:36) no Ventspils , kurš tikai par nepilnām divām minūtēm pārspēja Kristapu Broku (5:07:28) no Madonas un Kristapu Magoni (5:16:56) no Cēsīm. Šo var uzskatīt par vidzemnieku uzvaru, jo daļa valmieriešu Rumbenieku joprojām uzskata par savējo.

Pārsteigums nav arī tas, ka uzvaru izcīna soļotājs, jo sacensību iepriekšējo 10 gadu vēsturē divreiz triumfēja Igors Kazakēvičs.

36,5 kilometru distancē otro gadu pēc kārtas uzvarēja Kristaps Bērziņš (2:57:01) no Kuldīgas, kurš vienīgais trasē pavadīja mazāk par trim stundām. Dāmu konkurencē ātrākā bija Žanna Vokueva (3:43:41) no Sanktpēterburgas. 15,4 kilometru distancē arī uzvarēja Krievijas pārstāvji no Sanktpēterburgas - Marats Nurniazovs (1:10:12) un Alina Subbotina (1:25:33).

Kopumā no 756 skrējējiem finišu sasniedza 705 dalībnieki. Siguldas kalnu maratona pamatdistancē 10 stundu kontrollaikā finišēja 185 no 216 startējušajiem. Vēsajos laikapstākļos no 39 sievietēm garākajā distancē līdz finišam tika 26 dalībnieces. Visi finišētāji balvā saņēma piemiņas medaļu un vienu Monblāna skrējienu kvalifikācijas punktu. Siguldas kalnu maratons ir iekļauts arī Latvijas garāko skrējienu reitingā "Kefīra kauss" un, protams, Latvijas kalnu karaļa un karalienes kopvērtējumā, kura labāko apbalvošana notiks 15.novembrī.

Nākamais pārbaudījums Latvijas garo distanču skrējējiem risināsies 1.novembrī Igaunijā, kur notiks 100 kilometru ultramaratons.