Roze un Valtere uzvar Rēzeknes pusmaratonā

Renārs Roze un Kitija Valtere svētdien uzvarēja Rēzeknes pusmaratonā, kas risinājās sacensību seriāla "Skrien Latvija" sezonas ietvaros, informēja rīkotāji. Seriāla pirmais posms dažādās distancēs pulcēja teju 2000 skriešanas cienītāju.

Pusmaratona distancē vīriešiem favorīta statusu apliecināja ogrēnietis Roze, kurš finišēja pēc stundas, 10 minūtēm un 39 sekundēm. Vadībā Roze izvirzījās otrajā aplī, bet no sava galvenā konkurenta Rolanda Kaimiņa nopietnāk sāka atrauties trešajā aplī. Pēc trešā apļa Rozes pārsvars bija pieaudzis jau līdz 25 sekundēm, bet finišā sasniedza 44 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Kristaps Bērziņš, kurš bija līderis pēc pirmajiem 5,27 kilometriem.

Sieviešu konkurencē pirmoreiz "Skrien Latvija" sacensībās uzvarēja 23 gadus vecā līvāniete Valtere ar rezultātu viena stunda, 25 minūtes un 18 sekundes. Nopietnākā konkurente viņai bija Jolanta Liepiņa, kam gan distances beigu daļā spēka pietrūka. Trešo vietu ieņēma Londonas olimpisko spēļu maratoniste Dace Lina, kura šogad nav nopietni trenējusies.

"Nike" 10,55 kilometru distancē vīriešiem uzvarēja Reinis Hartmanis, savukārt dāmām pārliecinoši pirmā finišu sasniedza Diāna Panovska. Dmitrijs Galašins un Karolīna Savko uzvarēja 5,27 kilometru skrējienā.

Rēzekne skrējējus sagaidīja ar stipri vējainu laiku un bez saules, kas slēpās kaut kur aiz mākoņiem. Arī trase, lai gan bija savādāka nekā pērn, un piecu apļu vietā bija četri, tomēr izrādījās tikpat sarežģīta un kalnaina. Tas bija izaicinājums jebkuram skrējējam. Startēja arī nūjotāji un bērni, turklāt jaunā paaudze veidoja ceturto daļu dalībnieku, sasniedzot aptuveni 500 skrējēju.

No 28 pieteiktām komandām visvairāk punktus "Skrien Latvija" komandu cīņā ieguva "VSK Noskrien", "Veikals Maratons" un "Sportlat". Nākamais pusmaratons notiks jau pēc trim nedēļām 27. aprīlī Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

Seriāls "Skrien Latvija" apvieno septiņus pusmaratonus piecos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados. Katras sacenības organizē vietējās pašvaldības un piesaista skrējējus no citiem reģioniem, jo notiek cīņa par ieskaites punktiem visas sezonas garumā. Sacensības notiek arī starp komandām, kuras var veidot jebkuri septiņi dalībnieki. 2014. gadā skrējieni tiks rīkoti Rēzeknē, Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā.