Ogres Zilo kalnu rudens krosā uzvar Blajs un Pastare

Vieglatlēti Alberts Blajs un un Agnese Pastare 25.oktobrī bija ātrākie Ogres Zilo kalnu (OZK) rudens krosa 10 kilometru distancē. Aizvadītajā nedēļas nogalē skriešanas sacensības tautas sportā norisinājās arī Mežaparkā, Rīgā.

10 kilometru garajā krosa distancē Alberts Blajs bija neapšaubāms favorīts, jo divus apļus noskrēja 35 minūtēs un 50 sekundēs. Otro vietu 80 dalībnieku konkurencē izcīnīja Kristaps Vējš-Āboliņš (36:05), atpaliekot no uzvarētāja 15 sekundes. Zaudējot vēl 15 sekundes, trešo vietu ieņēma ogrēnietis Rolands Kaimiņš (36:20), kuram izdevās pārspēt savu brāli Kristapu Kaimiņu.

Sieviešu konkurencē vietējo taku pazinēja Agnese Pastare (43:17) tuvākās sekotājas pārspēja par vairāk nekā četrām minūtēm. Uz goda pjedestāla līdzās olimpietei kāpa lietuviete Rūta Marija Trimonīte (47:36) un Iveta Caune (48:18). Jāpiebilst, ka tikai nedēļu iepriekš Agnese Pastare Carnikavā kļuva par Latvijas čempioni tieši krosa skriešanas disciplīnā.

Piecu kilometru distancē uzvarēja Edgars Ustinovs (19:24) un jaunā Aneta Jacukeviča (22:07). Bērni skrēja 800 un 300 metru distances.

Dienu iepriekš Mežaparkā Rīgā notika tautas sporta sacensības 15 un 5 kilometru skrējienos pa krietni cietāku un līdzenāku segumu - asfaltu. Garākajā distancē trīs ātrākie bija Mārtiņš Auziņš (54:40), Jānis Actiņš (56:50) un Nikolajs Smalovijs (1:03:28). Ātrākā sieviete 15 kilometros bija Vita Devjatnikova (1:04:06). Ātrākie piecos kilometros bija Ansis Ozoliņš (17:12), Valdis Ņilovs (17:24) un Gatis Štulbergs (18:10). Skaidrīte Šnitka (20:54) uzvarēja piecos kilometros sieviešu konkurencē.