Marhele un Višķers uzvar skriešanas seriāla «Skrien Latvija» piektajā sezonā

Siguldas pusmaratons vienlaicīgi bija arī "Skrien Latvija" seriāla noslēdzošais, septītais, etaps, kur 10.oktobrī uzvaras izcīnīja Jānis Višķers un Ilona Marhele. Abi garo distanču skrējēji triumfēja arī seriāla kopvērtējumā. Siguldas pusmaratonā tika noskaidrots arī galīgais vietu sadalījums komandu vērtējumā, kur tika sadalītas Latvijas čempionāta (LČ) medaļas.

Vīru konkurencē Višķers finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un 5,65 sekundēm, labojot arī līdzšinējo trases rekordu. Viņš tuvāko sekotāju Dmitriju Serjoginu apsteidza par vairāk nekā divām minūtēm, bet trešais palika Rolands Kaimiņš.

Savukārt dāmām uzvarētāja Ilona Marhele distanci noslēdza stundā, 17 minūtēs un 58,55 sekundēs. Viņa par gandrīz četrām minūtēm apsteidza Latvijas labāko soļotāju Agnesi Pastari, bet trešā bija šī gada pasaules čempionāta dalībniece maratona distancē Anita Kažemāka.

Zīmīgi, ka tieši Višķers un Marhele šovasar kļuva arī par Latvijas čempioniem pusmaratonā.

Kā jau tika prognozēts, arī sezonas kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Ilona Marhele un Jānis Višķers. Alūksniete Marhele piecās sacensībās nopelnīja maksimālo 5000 punktu summu, aiz sevis atstājot Anitu Kažemāku (4737 punkti) no Preiļiem un Latvijas čempioni maratonā Kitiju Valteri (4682p.) no Līvāniem.

Vīriešu konkurencē Višķers (4957p.) pārspēja kuldīdznieku Kristapu Bērziņu (4863) un Rolandu Kaimiņu (4762). LČ medaļas komandu vērtējumā izcīnīja komandas "Sportland/Nike", "Adidas&VSK Noskrien" un "Līvānu novada vieglatlētikas klubs".

21,0975 kilometru distanci ar pirmo numuru skrēja ar Siguldas pilsētas mērs Uģis Mitrēvics (1:21:13), savā vecumgrupā ierindojoties augstajā 7.vietā starp 111 skrējējiem.

Vēl 10 kilometru "Nike" distancē uzvaras Siguldā  izcīnīja Reinis Hartmanis un Karīna Helmane, kuri pārliecinoši uzvarēja arī sezonas kopvērtējumā. Tautas distancē labākie bija Pauls Ārents un Līga Girgensone, kura uzvarēja arī kopvērtējumā.

Pēdējais pusmaratons šajā sezonā notiks jau šajā nedēļas nogalē - svētdien, 18.oktobrī Ozolniekos. Savukārt Marhele un Višķers turpina gatavoties startam Frankfurtes maratonam, kas Vācijas finanšu centrā notiks nedēļu vēlāk - 25.oktobrī.