Latvijas skrējēji pieticīgi EČ krosā

Latvijas skrējēji svētdien Francijas pilsētā Hjeresā nodemonstrēja pieticīgu sniegumu Eiropas čempionātā (EČ) krosā, kas risinājās 22.reizi, informē organizatori.

Augstāko vietu ieņēma Guna Ģērmane, kura sieviešu sacensībās ierindojās 67.vietā 69 dalībnieču konkurencē, finišējot pēc 31 minūtes un 40 sekundēm. Ģērmane bija pēdējā no finišu sasniegušajām, jo divas skrējējas izstājās. Par uzvarētāju kļuva etiopiete Sifana Hasana, kura pārstāv Nīderlandi. Viņa finišēja pēc 25:47 minūtēm.

Vīriešu sacensībās Edgars Šumskis ieņēma 70.vietu 78 dalībnieku konkurencē, finišu sasniedzot pēc 33 minūtēm un 44 sekundēm. Finišu sasniedza 73 skrējēji, bet par Eiropas čempionu kļuva kenijietis Ali Kaja, kurš distanci veica 29:10 minūtēs.

Juniorēm U-20 grupā Gunta Holštroma, finišējot pēc 16 minūtēm un sešām sekundēm, ieņēma 78.vietu, Jekaterina Kulago (16:17) palika 79., Kristīne Jevsejeva (16:37) 80.vietā 81 dalībnieces konkurencē, bet  Elizabete Priekule bija vienīgā, kura nefinišēja. Uzvaru guva Konstance Klosterhalfena no Vācijas, kuras rezultāts bija 13:12 minūtes.

Junioriem U-20 grupā Artūrs Niklāvs Medveds (19:32) ieņēma 76.vietu, Pēteris Lazdiņš (21:18) palika 87., bet Guntis Pastors (21:54) 88.vietā 90 dalībnieku konkurencē, no kuriem divi finišu nesasniedza. Uzvarēja Jemaneberans Kripa no Itālijas, kurš finišēja pēc 17:39 minūtēm

Savukārt U-23 vecuma sportistiem Reinis Hartmanis bija viens no astoņiem skrējējiem, kurš finišu nesasniedza. Uzvaru izcīnīja Džonatans Deiviss (23:32) no Lielbritānijas, bet U-23 vecuma grupā sievietēm pirmā bija beļģiete Luīze Kartona (19:46).