Latvieši izceļas Tartu maratonā

Apkopota statistika par aizvadīto Tartu slēpošanas maratonu, kurš norisinājās 43.reizi. Starp pieciem tūkstošiem dalībnieku bija tikai 10 igauņu slēpotāji, kas šajās leģendārajās sacensībās finišējuši vairāk reižu kā Andris Dainis, kuram šis bija 26.Tartu slēpošanas maratons. Savukārt Agris Knope finišēja 24.reizi.

Valcēnietis Andris Dainis šoreiz neizcīnīja godalgotas vietas 63 kilometru slēpošanas distancē, taču savā vecumgrupā (no 65 līdz 69 gadiem) starp 94 finišētājiem ieņēma augsto piekto vietu.

Sportiskajā ziņā labāk veicās Andrim Blankam 75-79 gadu vecumgrupā, kur izcīnīta trešā vieta starp 12 cienījamiem senioriem. Otrajā lielākajā vecumgrupā no 40 līdz 44 gadiem Jānis Teteris 772 slēpotāju vidū izcīnīja vietu uz goda pjedestāla, ieņemot trešo pozīciju sīvā konkurencē. Savukārt Laura Lapiņa palika pirmā aiz goda pjedestāla starp 89 dāmām 40-44 gadu vecumgrupā.

Starp 28 valstīm, kuru pārstāvji piedalījās 63 kilometru distancē, Latvijai ar 103 slēpotājiem bija piektā lielākā pārstāvniecība aiz Igaunijas, Krievijas, Somijas un Zviedrijas. Tautas klases 31 kilometru slēpojumā Latvija bija trešā dalībnieku viskuplāk pārstāvētā valsts aiz Igaunijas un Somijas.

Kopā slavenajā Tartu slēpošanas maratonā 15.februārī piedalījās ap astoņiem tūkstošiem dalībnieku un šo pasākumu pamatoti dēvē par "Igaunijas ziemas Dziesmu svētkiem", jo tā vērienīgums guvis starptautisku slavu. Tartu slēpošanas maratons ir vienas no vecākajām slēpošanas sacensībām pasaulē ar savu vairāk nekā 50 gadus ilgo vēsturi. Pirmo reizi slēpojums klasiskajā solī no Otepes līdz Elvai notika 1960.gadā . Šodien tas ir viens no lielākajiem slēpošanas maratonu pasaulē un, protams, ir iekļauts prestižajā seriālā "Worldloppet".