Kalnu divriteņu sacensībās bijušie biatlonisti uzreiz aiz uzvarētājiem

Sestdien un svētdien Talsos norisinājās seriāla "Trek kauss" trešais posms, kurā labākais bija Matīss Preimanis. Gandrīz vienlaikus Madonā notika "MySport" sezonas trešās sacensības, kurās uzvarēja Arnis Pētersons un Dana Rožlapa. Abās konkurējošās velosacensībās kā otrie finišēja bijušie biatlonisti Oskars Muižnieks un Raivis Zīmelis.

Sestdien, 28.jūnijā, Talsos “Volkswagen TREK kausa 2014” trešajā posmā pirmo reizi Latvijā notikušajā “Eliminator challenge” jeb sprinta izslēgšanas braucienos kalnu divriteņiem vīriešu konkurencē sīvā cīņā finiša taisnes beigās uzvaru izrāva Matīss Preimanis no komandas "DPA Cycling team", bet dāmu konkurencē finālā nepārspēta palika Maija Platace no Ikšķiles.

“Volkswagen TREK kauss” pēc gada pārtraukuma atgriezās Kurzemē, jo trešais posms divu dienu garumā norisinājās Talsos. Sestdienā pirmo reizi Latvijā tika organizēti sprinta izslēgšanas braucieni, kas norisinājās jaunatklātajā promenādē gleznainā Talsu ezera krastā. 850m garā sprinta trase vijās gar promenādi, kāpumā pa vecpilsētas ieliņām, pļavu un paklanu nogāzēm ar samērā bīstamiem nobraucieniem. Viena no grūtākajām vietām trasē bija ar baļķiem izveidota nobrauciena šķēršļu josla pēc 180 grādu pagrieziena. Tai iesildīšanās laikā sportisti pievērsa lielāko uzmanību, un sacensību laikā tur pulcējās daudz skatītāju.

Tā kā "Eliminator challange" ir specifisks un nav viegls, dalībnieku skaits nebija tik kupls kā ierasts kalnu divriteņu sacensībās. Starp 59 dalībniekiem uzvaru izslēgšanas sacensībās izcīnīja galvenais favorīts Matīss Preimanis, kurš pirms trim nedēļām Eiropas čempionātā Vācijā šajā disciplīnā ieguva 22.vietu no 55 kontinenta spēcīgākajiem sprinteriem.

Finālā viņš bija pārāks par Oskaru Muižnieku no komandas "Trek team", Dmitriju Sorokinu no "Rietumu Delfin" un Jāni Rubiku no "DPA Cycling team". Iespējams, ka uzvarētājs būtu bijis Muižnieks, ja vien fināla braucienā trase nebūtu pagarināta par 80 metriem, jo bijušais biatlonists finiša taisnē iebrauca pirmais, taču pēdējos metros palaida garām Preimani.

Starp sešām dāmām finālā uzvarēja Maija Platace no Ikšķiles, aiz sevis atstājot Ievu Strēli no komandas "Hawaii Express", Lāsmu Ozolu no "AVIS Thule Velofprofs" un 13 gadus jauniņo Alisi Gaiķi, kura fināla sākumā izvirzījās vadībā.

Svētdien, 29.jūnijā, turpat Talsos norisinājās "Trek kauss" trešais posms, kur lietainos un dubļainos apstākļos 55 kilometru distancē uzvarēja jau pieminētie Matīss Preimanis un Ieva Strēle. Viena apļa 29 kilometru pusmaratona sacensībās ātrākie bija Gunārs Dzalbs un Dace Čerņavska.

Vienlaikus ar Talsos notiekošajām sacensībām kalnu divriteņu cienītāji varēja spēkiem mēroties arī Madonā, kur Smeceres sila biatlona sporta bāzē notika "MySport" seriāla trešais posms. 50 kilometru distancē uzvarēja Arnis Pētersons, aiz sevis atstājot olimpieti un bijušo biatlonistu Raivi Zīmeli. Sieviešu konkurencē ātrākā bija Dana Rožlapa (Latvijas čempione MTB).

Viena apļa 25 kilometru braucienā ātrākie bija  Edvarts Višķers un Krista Ratniece.

Nākamās kalnu divriteņu sacensības notiks 6.jūlijā, kad Siguldā pulcēsies Latvijā populārākās velosacensību "SEB MTB maratons" dalībnieki seriāla ceturtajam posmam.