Latvijas skrējēji tiek pie medaļām Igaunijas 100 km ultramaratonā

1.novembrī Igaunijā Haanjas ultramaratona 100 kilometru distancē trešo vietu izcīnīja Latvijas skrējēja Sigita Vāce (11:19:39), finišējot aiz divām Igaunijas ultramaratonistēm. Vīriešu konkurencē Latvijas skrējējiem neizdevās iekļūt labāko trijniekā un kāpt uz goda pjedestāla.

Baltijas augstākā kalna Munameģa pakājē sestdienas rītā 88 ultramaratonisti uzsāka dalību "Haanja 100 Ultra" sacensībās, lai 15 apļos noskaidrotu ātrākos 100 kilometru distancē. Skriešanas trases 6,655 kilometru garais aplis dalībniekus veda pa paugurainām distanču slēpošanas trasēm, kuras, pirmajai novembra dienai satumstot, kļuva baltas un slīdīgas, tiklīdz sāka snigt.

62 dalībniekiem izdevās 15 stundu laikā noskriet 100 kilometrus un sasniegt finišu.

Uzvaras izcīnīja igauņu ultramaratonisti Rait Ratasepp (8:16:20) un Mari Boikov (10:34:45). Sigita Vāce izcīnīja trešo vietu sieviešu konkurencē, no uzvarētājas atpaliekot par nepilnu apli. Latvijas labākais rezultāts vīriešu konkurencē bija Valda Ņilova (8:48:40) piektā vieta.

No Latvijas sacensībās piedalījās 17 skrējēji, trīs ātrākie finišētāji bija Valdis Ņilovs, Laimonis Skadiņš (9:57:32) un Mārtiņš Sirmais (10:41:24). Trīs ātrākās Latvijas sievietes Igaunijas skrējienā bija Sigita Vāce, Dace Veipa (11:58:34) un Lauma Čerņevska (12:43:46). Sacensību rezultāti un fotogalerija.

42,195 kilometru distancē savu 92.maratonu piecās stundās un 28 minūtēs un 42 sekundēs pieveicas Modris Ābrams.

Aizvadītajā nedēļas nogalē pasaules kausa fināls 50 kilometru skrējienā norisinājās Katarā, kur Raivis Zaķis finišēja augstajā 7.vietā. Nākamās ultramaratona sacensības būs pasaules čempionāts 100 kilometros 21.novembrī, turpat Katarā, un 12 stundu skrējiens Vecgada dienā Igaunijā.