Riteņbraucējs Smukulis piekto reizi kļūst par Latvijas čempionu distancē ar atsevišķu startu

Gatis Smukulis piektdien Zebrenē piekto gadu pēc kārtas uzvarēja Latvijas čempionātā riteņbraukšanā individuālajā distancē ar atsevišķu startu, liecina Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) informācija. Otro vietu tāpat kā pērn izcīnīja Aleksejs Saramotins.

(papildināts ar rezultātiem citās ieskaites grupās)
Krievijas komandā "Katusha" profesionāļa karjeru attīstījušais Smukulis 35 kilometru distancē finišēja pēc 41 minūtes un 32 sekundēm. “IAM Cycling” braucējs Saramotins uzvarētājam zaudēja astoņas sekundes, bet par bronzas medaļnieku kļuva Krists Neilands, kuru no čempiona šķīra divas minūtes un 22 sekundes.

Traumas dēļ nestartēja Andžs Flaksis, kurš pērn kļuva par bronzas medaļnieku, savukārt šogad kļuva par ASV čempionu komandu braucienā ar atsevišķu startu.

U-23 grupas ieskaitē nepārspēts palika Aleksandrs Rubļevskis ar finišu pēc 45 minūtēm un 48 sekundēm. Uz pjedestāla tika arī Valters Čakšs (45:52) un Pēteris Janevics (46:28).

Sievietēm ar ieskaitītu rezultātu 20 kilometru distancē finišēja divas dalībnieces - uzvarēja Lija Laizāne (27:01), apsteidzot Madaru Fūrmani (33:31). Turpretim junioriem tikpat garā braucienā uzvarēja Ēriks Toms Gavars (25:04). Juniorēm 15 kilometros ātrākā bija Endija Rutule (22:41).

Smukulis Latvijas čempionātā distancē ar atsevišķu startu iepriekš palika nepārspēts no 2011. līdz 2014.gadam, bet līdz tam sešas reizes pēc kārtas uzvaru šajā disciplīnā izcīnīja Raivis Belohvoščiks.

Latvijas čempionāts grupas braucienā sievietēm, juniorēm un jauniešiem risināsies sestdien Kroņaucē, turpretim vīriešu elites konkurencē medaļu sadalījumu noskaidros svētdien Dobelē. Trijās dienās dažādās ieskaites grupās par valsts čempiona lauriem sacentīsies apmēram 200 sportistu.

Latvijas čempionātu šosejas riteņbraukšanā rīko LRF un Dobeles novada dome.