Streļčenoks vietnieka amatam uzrunājis žurnālistus iebiedējušo DP izmeklētāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, bez rezultāta izbeidzis iekšējo konkursu uz priekšnieka vietnieka amatu, tagad par Jutas Strīķes pēcteci ir uzrunājis savu studiju biedru, Drošības policijas (DP) izmeklētāju Aldi Višņevski. 

Skaļākā no Višņevska pēdējā laikā izmeklētajām lietām ir saistīta ar vairākiem starptautisko investīciju strīdiem, un procesa ietvaros kratīšana un citas procesuālās darbības notika gan Valsts kancelejā, gan Latvijas Televīzijas ziņu dienestā.   

Pēc Jutas Strīķes atlaišanas Streļčenoks uz sava vietnieka korupcijas apkarošanas jomā amatu sarīkoja iekšējo konkursu. Tajā pieteicās četri kandidāti no korupcijas apkarošanas bloka, tostarp – Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore, kas šobrīd pilda biroja priekšnieka vietnieka pienākumus.

Taču konkurss beidzās bez rezultātiem – Streļčenoks atzina, ka starp kandidātiem neesot redzējis nevienu, kas varētu šo amatu ieņemt. Latvijas Televīzija trešdien ziņoja, ka šim amatam Streļčenoks sācis uzrunāt savus kursabiedrus, tostarp – Drošības policijas darbinieku Aldi Višņevski. Šo faktu Latvijas Radio apstiprināja pats Višņevskis.

„Mani uzrunājuši, [..] esmu bijis uz pārrunām par šo jautājumu,” atzina Višņevskis, atklājot, ka ir studējis kopā ar Streļčenoku un pazīst viņu.

Višņevskis gan norāda, ka uzrunāti bijuši vairāki cilvēki – to skaitā ir pat viņa paziņas. Vaicāts par savu vadītāja pieredzi, Višņevskis atklāj, ka ir nodaļas priekšnieka vietnieks. Viņaprāt, viņš atbilst visām publiski izskanējušajām prasībām, kas bija izvirzītas pretendentiem KNAB iekšējā konkursā.

Savukārt birojā norāda – Streļčenoks vispirms uzrunājis KNAB darbiniekus, tad rīkojis iekšējo konkursu, un tagad seko nākamais solis.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša stāstīja, ka tagad priekšnieka vietnieka meklējumos ir nākamais solis – tiek uzrunāto jomas profesionāļi. Biroja darbinieka atlases veidu izvēlas tās biroja darbinieks, kura pakļautībā ir vakance, un šajā gadījumā vietnieks ir tieši pakļauts biroja priekšniekam, līdz ar to priekšnieks ir tiesīgs, izmantojot lietišķos un personīgos kontaktus, apzināt labākos un perspektīvākos kandidātus, skaidroja Dūša.

Viņa arī uzsvēra, ka cilvēki ir uzrunāti un „nekādi viņu lēmumi nav saņemti”.

Višņevskis apstiprināja Latvijas Radio zināmo, ka viņa lietvedībā ir bijusi lieta par medijiem noplūdušo Valsts kancelejas atzinumu par iespējamo kompensāciju bijušajam „airBaltic” šefam Bertoltam Flikam. Latvijas Radio zināms, ka Višņevskis šīs lietas ietvaros interesējies par vairāku žurnālistu kontaktiem. Tāpat viņš bija tas, kurš pēkšņi ieradās Latvijas Televīzijas Ziņu dienestā, lai izņemtu no žurnālistes darba vietas kādu dokumentu. „Panorāmas” korespondente Madara Līcīte pratināšanas laikā Drošības policijā nopratusi, ka pretējā gadījumā varētu notikt kratīšana pat viņas mājās. Šo lietu Višņevskis nekomentē, taču ir gatavs runāt par savām iecerēm, ja sāks strādāt KNAB.

„Viena no galvenajām prioritātēm ir sakārtot, lai sistēma sāktu strādāt un īpaši skaļas lietas neizmeklētu gadu vai divus, trīs, bet pēc iespējas ātri. Man pašam ir ļoti liela pieredze apjomīgu lietu izmeklēšanā, tāpēc šo jautājumu kā prioritāru centīšos arī sakārtot,” sacīja Višņevskis.  

Drošības policijā Latvijas Radio informēja, ka kriminālprocess par neizpaužamu ziņu izpaušanu turpinās un nevienai personai šobrīd nav piemērots procesuālais statuss.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti