Pusdiena

Saeimā nolemj tomēr nepiešķirt valsts naudu grupas «Līvi» bilžu albumam

Pusdiena

Valsts budžets, visdrīzāk, tiks pieņemts; Deputātus pie Saeimas šorīt sagaida piketētāji

Maksātnespējas likuma grozījumiem iesniegti 133 priekšlikumi

Maksātnespējas likuma grozījumiem iesniegti 133 priekšlikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 22.novembrī, turpināja darbu pie Maksātnespējas likuma grozījumiem. Kopumā tiem iesniegti 133 dažādi priekšlikumi, kas skar ļoti plašu jautājumu loku, piemēram, maksātnespējas administratoru apmācību un eksamināciju, kā arī atstādināšanu par pārkāpumiem.

Maksātnespējas likuma grozījumu sagatavošana nenorit tik strauji kā iecerēts. Neraugoties uz to, ka izmaiņas plānots pieņemt tā, lai tās stātos spēkā jau ar nākamā gada 1. janvāri, uz likumprojekta otro lasījumu iesniegti vairāk nekā 130 dažādi priekšlikumi.

Turpinot darbu pie grozījumu sagatavošanas, Saeimas Juridiskā komisija otrdien diskutēja par iecerētajām izmaiņām maksātnespējas administratoru apmācībā, kvalifikācijas eksāmeniem un pārkāpumus izdarījušo administratoru atstādināšanu.

Diskusijas raisīja, piemēram, partijas "No sirds Latvijai" deputātu Gunāra Kūtra un Ingunas Sudrabas ierosinājums svītrot no likuma normu, kas noteic, ka Maksātnespējas administrācijas direktoram ir jāatceļ no amata administratori, kurus tiesa pēdējo divu gadu laikā divas reizes atcēlusi no pienākumu pildīšanas.

Kūtris, pamatojot šo priekšlikumu, sacīja: "Atcelšana no administratora amata ir pietiekami nozīmīgs sods, tāpēc pie izvērtēšanas būtu nepieciešams arī izvērtēt, kādi šie pārkāpumi ir bijuši."

Līdzīgu priekšlikumu, taču ar pavisam citu argumentāciju iesniegusi arī Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Komercbanku asociācija. Tās pārstāvis Kazimirs Šļakota uzskata:

"Mūsu argumentācija ir, ka arī viens pārkāpums var būt pietiekams, lai šķirtos no šī amata. Mēs uzskatām, ka jebkurš pārkāpums ir jāvērtē un skaitliskais kritērijs nav tā labākā lieta."

Pret Maksātnespējas administrācijas direktora pilnvaru ierobežošanu, administratoru atcelšanu atstājot tikai disciplinārlietu komisijas kompetencē, iebilst arī Tieslietu ministrija.

"'Ekspertu lokā diskutējām un palikām pie secinājuma, ka, ja tā ir bijusi tiesa, kas, vērtējot vai nu Maksātnespējas administrācijas ierosinājumu vai pati pēc savas iniciatīvas,  ir secinājusi divas reizes pēc kārtas, ka ir pieļauti tik būtiski normatīvo aktu pārkāpumi, ka šī persona ir atceļama no konkrētā procesa, tas pats par sevi jau ir pietiekams pamats, lai Maksātnespējas administrācijas direktors atceltu administratoru no amata, neizejot caur disciplinārlietu komisijas sietu. Tajos gadījumos, kad ir šis skaitliskais vērtējums un kur kādus lēmumus par pārkāpumiem pieņem Maksātnespējas administrācija, mēs tiešām piekritām, ka šeit matemātika būtu nevietā un būtu pareizi disciplinārlietu komisijai izvērtēt šo pārkāpumu būtiskumu,

jo var būt viens ļoti būtisks pārkāpums, par ko tiešām ir piemērojams šāds sods vai vairāki, bet ne tik būtiski," sacīja Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina.

Pagājušajā nedēļā Juridiskās komisijas deputātu vairākums atbalstīja Kūtra un Sudrabas priekšlikumu no Maksātnespējas likuma izslēgt normu, kas noteic, ka maksātnespējas administratoriem ir valsts amatpersonas statuss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti