Panorāma

"Vienotība" tomēr neizslēdz Vidiņu

Panorāma

Kopenhāgenā sēro un gatavojas demonstrācijai

Latvijā sākas kūlas dedzināšanas sezona

Latvijā sākas kūlas dedzināšanas sezona; Salacgrīvas pusē deguši 2,5 hektāri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kāds rīdzinieks, kuram pieder zeme Salacgrīvas novadā, šogad kļuvis par rekordistu, atklājot kūlas dedzinātāju melno sarakstu. Pirmie pieci kūlas  ugunsgrēki dzēsti jau svētdien, 15.februārī, - dedzināts Ventspilī, Dobelē un Jelgavas novadā, bet lielākais ugunsgrēks bijis Salacgrīvas novadā divarpus hektāru platībā. 

Ugunsgrēku Salacgrīvas novadā izdevies apturēt tikai dažus metrus no kādas saimniecības.  

Ugunsdzēsēji stāsta, ka aptuveni metru gara zāle, kāda dega Salacgrīvas novadā, kūlas ugunsgrēkiem ir pati bīstamākā. Tā saceļ gan pamatīgas liesmas, gan rada krietnu dzirksteļu mākoni. Salacgrīvas novada Vecsalacā, dzēšot kūlas ugunsgrēku, tikai izlēmīgas rīcības rezultātā izdevās paglābt dzīvojamo māju.

Kas pērnai kūlai svētdienas pēcpusdienā pielaidis uguni, protams, nezina nedz vietējie iedzīvotāji, nedz ugunsdzēsēji. Izdegusī zeme piederot kādam īpašniekam no Rīgas. Lai arī liesmas pamanītas savlaicīgi, tās pamatīgi izbiedējušas blakus esošos iedzīvotājus.

„Sajūta bija šausmīgi. Liesmas uz mājas puisi nāca līdz koku galotnēm. Es izsaucu ugunsdzēsējus, un tad te viņi sāka dzēst,” stāstīja vietējais iedzīvotājs Arvils.

„Es tur palīdzēju dzēst arī. Viens te pie manis bija atbraucis, mēs te runājāmies, šis saka -  tur tādi kā dūmi kūp. Es aizeju, skatos – deg!  Ugunsdzēsēji otrā pusē jau bija aizbraukuši,” stāstīja vietējais iedzīvotājs Eduards.

Pirmie notikuma vietā ieradušies Salacgrīvas ugunsdzēsēji, kuri slāpējuši uguni. Palīgā salacgrīviešiem atsteigušies brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Ainažiem un Limbažiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Salacgrīvas posteņa komandieris Zigmārs Dancis stāstīja, ka ugunsgrēks izcēlās lauka otrajā pusē un virzījās uz  mājas pusi.

„Uz ugunsgrēku izbrauca viena Salacgrīvas ekipāža. Tā kā ar ūdeni sākotnēji dzēst nebija iespējams, ugunsdzēsējiem vismaz sākotnēji nācās to dzēst ar roku rīkiem. Labi, ka palīgā atbrauca Ainažu brīvprātīgie ar trim autocisternām. Bīstamība ir tāda, ka blakus ir māja ar malkas šķūnīšiem. Tā kā kūla ir pietiekoši liela, arī vējš pūš, zēniem nācās pamatīgi pastrādāt, lai kūlas ugunsgrēku nodzēstu,” stāstīja Dancis.

Kaut ik pavasari ugunsdzēsēji sabiedrību brīdina par kūlas dedzināšanas bīstamību, šo sabiedrības niķi izskaust tā arī neizdodas. Pērn konstatēti vairāk nekā 4000 kūlas ugunsgrēku, kuros nodegušas 88 ēkas. Liesmas prasījušas arī divas cilvēku dzīvības.

„Kūlas ugunsgrēks ir tāds pats kā visi pārējie. Mēs savai māju, savu dzīvokli apzināti neaizdedzinām, bet par savu teritoriju mēs rūpējamies pavirši un apzināti pielaižam uguni,” sacīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka bez bīstamības, ko rada ugunsgrēks, izdegušās teritorijas īpašniekiem draud līdz pat septiņsimt eiro liels naudas sods. Tāpat, ja konstatēta kūlas dedzināšana, vairs nav iespējams saņemt atbalsta platībmaksājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti