IZM pieļauj izmaiņas skolotāju atalgojuma modelī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ja pedagogu arodbiedrība spēs vienoties par vienu kopēju piedāvājumu, Izglītības ministrija gatava pārrēķināt jaunajā atalgojuma modelī iekļauto skolēnu un skolotāju proporciju. Ar šādu paziņojumu pēc asām debatēm ar arodbiedrības pārstāvjiem trešdien, 18.maijā, nāca klajā izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).  

Jaunais skolotāju atalgojuma modelis paredz, ka turpmāk uz vienu skolotāju būs jābūt vairāk skolēnu nekā šobrīd. Tiks ieviestas sešas dažādas proporcijas atkarībā no teritoriālā iedalījuma – vismazāk bērnu uz skolotāju drīkstēs būt mazapdzīvotajos lauku reģionos, vislielākie koeficienti attiecīgi būs Rīgā un republikas pilsētās.

Pierīgas reģiona izglītības pārvaldes pārstāvis trešdien aicināja tomēr šajā reģionā samazināt iecerēto skolēnu/skolotāju koeficientu. Ministrs nebija kategoriski noraidošs pret šo ierosinājumu, taču brīdināja – tas atstās iespaidu uz algas pieaugumu.

“Mēs varam paņemt šos 1,3 miljonus eiro pārdalīt par labu Pierīgai ar šo koeficientu, un tad mums ir jārēķina, vai tādā veidā mainās šis 680 [eiro par likmi]. Vai tas būs 670  - es šobrīd minu, man nav šie skaitļi galvā…” klāstīja ministrs.

“Un tad, ja jūs no arodbiedrības atnāksiet ar kopēju vienotu viedokli, nevis ar sešiem viedokļiem katram reģionu tipam, jo katrs prasa mums samazināt koeficientu, ja jūsu viedoklis ir kopīgs  - Pierīgai tāds [finansējums] – mēs esam gatavi pārrēķināt,” solīja Šadurskis.

Jaunajā modelī pašreiz sanāk, ka lielākajai daļai pašvaldību finansējuma apjoms skolotāju algām palielināsies, bet mazāks tas kļūs 14 pašvaldībām.

Jau ziņots, ka IZM aprīlī prezentēja jaunu pedagogu atalgojuma modeli, informējot, ka skolotājiem  par pilno darba slodzi ļaušot saņemt par 62% jeb 200 – 300 eiro vairāk. Pašlaik skolotāju minimālā likme par slodzi ir 420 eiro.  Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība gan šos aprēķinus apšauba, norādot, ka 62% algu kāpums nebūs nevienam skolotājam.

Pilnam mācību gadam algu palielināšanai būs paredzēti 27 miljoni eiro.

Savukārt, lai nodrošinātu izglītības sistēmā paredzētās pedagogu algu reformas sekmīgu norisi, Izglītības ministrijai un valdībai nāksies meklēt vēl papildus finanšu resursus, jo ar šobrīd pieejamajiem līdzekļiem pietiek tikai vispārējai izglītībai un bērnudārzu piecgadīgo un sešgadīgo bērnu pedagogiem. Bet pārējiem bērnudārzu pedagogiem, profesionālajā izglītībā un augstākajā izglītībā strādājošiem algu pieaugumam naudas pagaidām nav.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti