Gadu pēc dibināšanas RTU vidusskola iegūst 1.vietu mazo skolu reitingā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ata Kronvalda fonda (AKF) labāko skolu reitingā no lielajām skolām pirmo vietu tradicionāli ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, bet mazo skolu topa augšgalā ierindojās Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu vidusskola, kas darbu sāka pērn septembrī. 

AKF labāko skolu kolektīvus nosaka pēc to skolēnu sasniegumiem attiecīgā mācību gada mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un Valsts mēroga konkursos. Skolas vērtē “lielo” (vidusskolēnu skaits ir vismaz 100 skolēni) un “mazo” skolu grupās.

Šogad no visām 243 Latvijas “mazajām” skolām reitingā ir iekļautas 174 skolas, bet no 130 “lielajām” skolām – 93 skolas. Katrā skolu grupā pirmās vietas ieguvēja saņems ceļojošo balvu “Lielā Pūce”, bet otrā vieta – “Mazo Pūci”.  

Arī šogad lielo skolu grupā reitinga augšgalā ir  Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, Rīgas Klasiskā Valsts ģimnāzija.

Rīgas Klasiskā ģimnāzija šogad apsteigusi Cēsu Valsts ģimnāziju un ierindojusies starp Top 5 lielajām skolām.

Mazo skolu grupā reitinga augšgalā ir RTU Inženierzinātņu vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Rēzeknes 5.vidusskola, Rīgas 86.vidusskola, Talsu Kristīgā vidusskola.

Mazo skolu grupā pirmo reizi un uzreiz reitinga augšgalā nokļuvusi RTU Inženierzinātņu vidusskola, atstājot Daugavpils Saskaņas pamatskolu otrajā vietā.  No reitinga pazudusi Aglonas vidusskola, bet Auces vidusskola, pateicoties augstajiem rezultātiem mājturībā, no 89.vietas nokļuvusi 6. vietā.

Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs uzsver, ka “šogad pirmos rezultātus reitingā uzrādījusi RTU Inženierzinātņu vidusskola, kas parāda augošo konkurenci līdz šim gadu desmitus ārpus konkurentu aizsniedzamības esošai Rīgas Valsts 1.ģimnāzijai. Konkurence talantu attīstībā spēcīgāko skolu starpā sekmēs plašāku talantīgāko skolēnu aprūpi un paaugstinās izglītības kvalitāti kopumā.”

Ceļojošo balvu „Lielā Pūce” pirmo reizi pasniedza 1988./89.mācību gadā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti