Ar Zirnes 8.vietu sākas Latvijas kamaniņu sportistu Pasaules kausa sezona

Kamaniņu braucēja Ulla Zirne ar izcīnītu 8.vietu apsteidza pieredzējušāko komandas biedri Elīzu Cauci Pasaules kausa sezonas pirmā posma sacīkstēs Vinterbergas trasē, liecina rīkotāju informācija. Cauce ierindojās 12.vietā, bet ierasti dominējoši startēja visu pjedestālu aizņēmušās mājinieces vācietes.

(papildināts ar Ullas Zirnes teikto)
Pārliecinoši uzvarēja olimpiskā čempione Natālija Geizenbergere, kura divu braucienu summā sasniedza rezultātu viena minūte un 50,724 sekundes. Otro vietu ieguva 0,408 sekundes lēnākā Tatjana Hifnere, savukārt bronzas pozīcijas ieņēma Dajana Eitbergere, kura no uzvarētājas atpalika 0,665 sekundes.

Zirni no Geizenbergeres šķīra 1,121 sekunde, turpretim Cauce uzvarētājai zaudēja 1,248 sekundes.

Savu veikumu Zirne vērtēja piezemēti un uzskata, ka svētdien sprinta sacensībās var nobraukt labāk, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

"Pirmajā braucienā varēju mazliet pielikt startā, līdz trases vidusdaļai biju diezgan piesardzīga, koncentrējos uz vietu, kur kļūdījos vakar, bet brauciens kopumā bija labs. Otrajā braucienā trases augšdaļā biju brīvāka, braucu ar lielāku pārliecību, starts arī izdevās mazliet labāks, atkārtoju savu personīgo rekordu. Trases vidusdaļā gan pieļāvu nelielu kļūdu, bet kopumā savu sniegumu vērtēju pozitīvi," teica Zirne. "Ir rezerves, rīt [svētdien] sprinta kausā jānobrauc vēl labāk un tad jau būs pavisam labi sezonas sākumam."

Pirmajā braucienā Zirne bija devītā, savukārt Cauce - 14.vietā. No līderes Geizenbergeres abas atpalika vairāk nekā pussekundi. Otrajā braucienā abas Latvijas sportistes uzrādīja gandrīz identisku rezultātu, Zirnei apsteidzot Cauci par sekundes trim tūkstošdaļām. Braucienā latvietes ieņēma 7. un 8.vietu.

Jau vēstīts, ka Kendija Aparjode piektdien Nāciju kausa sacensībās neieguva tiesības startēt Pasaules kausa posmā.

Vēlāk sestdien sacentīsies divnieki, tostarp trīs Latvijas ekipāžas Andris Šics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Sezonas pirmā Pasaules kausa posma noslēgumā svētdien spēkiem mērosies vīrieši un būs sacensības sprintā. Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Kristers Aparjods, Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks.