Boba Hārtlija vadītā Latvijas hokeja izlase sestdien Zviedrijā pārbaudes spēlē ar 4:3 pēcspēles metienos Zviedrijas valstsvienību, liecina organizatoru informācija.

Jau pirmajā spēles minūtē Latvijas izlase nonāca iedzinējos. Neprecīza piespēle, kļūda, uz Zviedrijas izlases spēlētājs devās uz Elvja Merzļikina sargātajiem vārtiem. Kristaps Sotnieks mēģināja viņu aizkavēt, kā rezultātā soda metiens, kas Johana Rino izpildījumā izrādījās veiksmīgs.

Johans Rino apspēlē Elvi Merzļikinu

10. minūtē atkal kļūda, un Latvijas hokeja izlase atkal palika iedzinējos nu jau ar divu vārtu starpību.

Zviedrijas izlases otrais vārtu guvums

Otrajā trešdaļā zviedri jau spēlēja ļoti pašpārliecināti. Taču trešdaļas 12. minūtē, pateicoties Oskara Batņas un Ronalda Ķēniņa skaisti izspēlētajai epizodei, Mikam Indrašim radās lieliska iespēja gūt vārtus. Batņam šis pirmais rezultativitātes punkts Latvijas izlases rindās.

Mika Indraša pirmais vārtu guvums

Zviedri vairs tik pašpārliecināti nebija – uz ledus radās asumi. Un brīdī, kad laukumā bija četri pret četri, Gunāram Skvorcovam izdevās izlīdzināt rezultātu – 2:2! Lauzts Latvijas izlases “lāsts” – vienā pārbaudes spēlē ne vairāk par vieniem gūtiem vārtiem.

Latvijas izlase izlīdzina rezultātu 2:2

Vēl dažas minūtes, un, pateicoties Roberta Bukarta precīzajai piespēlei, Indrašis šajā spēlē guva otros vārtus, izvirzot Latvijas izlasi vadībā!

Miks Indrašis izvirza Latvijas izlasi vadībā

Ralfa Freiberga noraidījums tomēr bija liktenīgs Latvijas izlasei trešajā trešdaļā - Rino izrādījās pārāks un apmānīja Merzļikinu, gūstot šajā spēlē jau otros vārtus un izlīdzinot rezultātu.

Zviedrijas izlase izlīdzina rezultātu

Spēles pamatlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās, un arī papildlaika piecās minūtēs, spēlējot trīs pret trīs, vārtu guvumu nebija. Pēcspēles metienos pārāka izrādījās Latvijas izlase.

Pēcspēles metieni

Pirms Pasaules čempionāta maijā, Latvijas izlases plānos aizvadīt desmit pārbaudes spēles, no kurām nu jau sešas ir noslēgušās. Pirmajās divās piedzīvoti zaudējumi Krievijas olimpiskajai izlasei, pēc tam aizvadītas divas Daugavpilī pret Baltkrievijas hokejistiem, gūstot vienu uzvaru un vienu sagrāvi, bet piektdien ar 4:1 Latvijas valstsvienība piekāpās Zviedrijas izlasei.

Pasaules čempionāts sāksies 5. maijā Ķelnē un Parīzē, Latvijas valstsvienība aizvadīs spēles Vācijas pilsētā, krustojot nūjas ar Dānijas, Slovākijas, Itālijas, Zviedrijas, ASV, Krievijas un Vācijas izlasēm.