Latvijas izlases noslēdzošajā pārbaudes spēlē savu līdzjutēju priekšā pirms došanās uz pasaules čempionātu sestdien pēdējo reizi uz ledus valstsvienības sastāvā devās pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, kam Francijas valstsvienība sagādāja rūgtākas atvadas, izcīnot uzvaru ar 6:4. Masaļskis skatītāju ovāciju pavadībā laukumu pameta trešā perioda sākumā, kad francūži bija vadībā ar 5:2.

Latvijas izlasei "Arēnā Rīga" vārtus guva Ronalds Ķēniņš, Rihards un Roberts Bukarti, kā arī Andris Džeriņš. Taču mājinieki pamodās asākai cīņai, kad Francija jau bija vadībā ar 5:0. Par spēlē labāko Latvijas izlasē atzina uzbrucēju Lauri Dārziņu, kurš izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Masaļskis pirms spēles izslido laukumā

Pēc komandas biedru sagādātā pārsteiguma Masaļskis pēdējā spēlē izlasē laukumā izslidoja vienatnē, saņemot līdzjutēju ovācijas.

Masaļskis pamet laukumu

Skatītāji stāvus ar aplausiem arī godināja Masaļski, kad vārtsargs trešā perioda sākumā devās uz rezervistu soliņu. Plašāka ceremonija ar sveicēju uzrunām sekoja pēc mača beigām.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Pirmā ripa Masaļska vārtos nonāca 8.minūtē, kad ātrā Francijas uzbrukumā nepieskatītais Nikolass Bešs izmantoja aizsardzības nevērību un trāpīja praktiski tukšos vārtos. Trešdaļas beigās karsti bija pie Francijas vārtsarga Ronāna Kvemenēra cietokšņa, kas tomēr palika neieņemts.

Žurnālista Jāņa Matuļa komentārs pēc pirmās trešdaļas

Hokeja žurnālists Jānis Matulis pārtraukumā Latvijas Televīzijas (LTV) studijā atzina, ka Gints Meija ar Ronaldu Ķēniņu pirmajā trešdaļā daudz iekrita aizsardzībā, un šīs maiņas sadarbībā vēl ir robi.

Intervija ar Miku Indraši

Savukārt Miks Indrašis intervijā LTV teica, ka spēle ir grūtāka nekā dienu iepriekš. Viņš atzina, ka pieļāvis padaudz kļūdu, un sniegums mača turpinājumā jāuzlabo.

Mājinieku centieni otrā perioda sākumā gan ātri izplēnēja, atduroties pret francūžu asiem un rezultatīviem pretuzbrukumiem. Mazliet vairāk kā triju minūšu posmā Francijas izlase iemeta trīs vārtus, panākot 4:0.

Francūži panāk 2:0

Individuāli spoži nospēlēja Lorēns Menjē un izrāvās līdz Masaļska vārtiem, jau kritienā raidot ripu tīklā.

Francijas izlase iegūst trīs vārtu pārsvaru

Pāris minūtes vēlāk francūži pārtvēra ripu vidējā zonā un uzbrukumu rezultatīvi noslēdza Antonijs Rehs, gūstot trešos vārtus.

Francijas pārsvars sasniedz 4:0

Tikko vēl minūti vēlāk Masaļski ar asu plaukstas metienu no zonas vidus sarūgtināja Nikolass Rics.

Ripa Masaļska vārtos ielido piekto reizi

Latvijas izlasei pie vārtu guvuma tāpat kā dienu iepriekš izdevās tikt, izmantojot divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru, turklāt iemetot divas ripas.

Pirmoreiz spēlē pie vārtu guvuma tiek Latvijas izlase

Vārtu priekšā rezultatīvi nospēlēja Ķēniņš, pirmoreiz pārspējot lieliski spēlējušo Kvemenēru.

Rihards Bukarts gūst Latvijai otros vārtus

Mājinieku neatlaidība pretinieku vārtu priekšā ļāva Rihardam Bukartam padarīt rezultātu jau cerīgāku - 2:5.

Jāņa Matuļa komentārs par otro trešdaļu

Matulis pēc otrās trešdaļas atzina, ka latvieši laukumā izskatījās pamīksti un nebija redzami centieni palīdzēt savam vārtsargam.

Intervija ar Ronaldu Ķēniņu

Ķēniņš pēc otrās trešdaļas sacīja, ka komanda spēlē mazliet par švaku, ko apliecina rezultāts. Tādēļ nepieciešams spēlēt fiziskāk, lai uzlabotu rezultātu un iepriecinātu Masaļski, piebilda uzbrucējs.

Neilgi pēc pēdējās trešdaļas sākuma laukumu pameta Masaļskis, kurš valstsvienību pārstāvējis 15 pasaules čempionātos un četros olimpisko spēļu turnīros. Masaļski aizstāja Ivars Punnenovs, kam ilgi noturēties sausā neizdevās.

Francijas hokejisti atjauno četru vārtu pārsvaru

Francijai 6:2 pārsvaru panāca Aleksandrs Teksjē, kurš izlauzās līdz vārtiem un pārspēja Punnenovu.

Roberts Bukarts gūst Latvijai trešos vārtus

Intrigu rezultatīvajā spēlē saglabāja Roberts Bukarts, vēl pirms trešā perioda vidus samazinot deficītu līdz trim vārtiem.

Andris Džeriņš sadeldē rezultāta starpību līdz 4:6

Līdz spēles beigām vēl bija vairāk nekā 11 minūtes, kad Andris Džeriņš iemeta Francijas vārtos ceturto ripu.

Pēcspēles metienu sērija

Francijas hokejisti bija pārāki arī neatkarīgi no rezultāta aizvadītajā pēcspēles "bullīšu" sērijā.

Laura Dārziņa intervija

Vēl pirms spēles uzbrucējs Lauris Dārziņš intervijā LTV atzina, ka viņa pārstāvētajam uzbrukuma trijniekam jārāda labāks sniegums.

Spēles videoapskats

Atšķirībā no dienu iepriekš aizvadītās spēles, kurā Latvija uzvarēja ar 2:1, šoreiz pieteikumā nebija iekļauti aizsargi Kristaps Sotnieks un Artūrs Kulda, kā arī uzbrucēji Kaspars Daugaviņš, Oskars Batņa un vārtsargs Jānis Kalniņš. Sagaidāms, ka drīz izlases darbā iekļausies Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sezonu aizvadījušais Zemgus Girgensons, kurš sestdien jau ieradies Rīgā.

Iepriekš pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti divreiz piekāpās Krievijas otrajai izlasei (0:5, 1:2), bet panākumus uz pusēm dalīja pret Baltkrieviju  (1:0, 0:3) un Zviedriju (1:4, 4:3 pēcspēles metienos).

Latvijas un Francijas hokeja izlases oficiālās spēlēs ir tikušās 42 reizes, 41 no tām pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Latvijas izlasei ir izdevies izcīnīt 25 uzvaras, Francijas kontā ir 13 panākumi, bet četras spēles beidzās neizšķirti.

Pirms došanās uz pasaules čempionātu Latvijas valstsvienība aizvadīs vēl divas pārbaudes spēles pret Vāciju viesos 30.aprīlī un 1.maijā.

Pasaules čempionāta grupā Ķelnē Latvijas izlasei pirmā pretim stāsies Dānija (6. maijā), kam sekos Slovākija (7. maijā) un Itālija (9.maijā). Vēlāk būs spēles arī pret Zviedriju (11. maijā), ASV (13.maijā) un Krieviju (15.maijā), bet apakšgrupu turnīrs 16. maijā noslēgsies ar spēli pret mājinieci Vāciju.