Rīgas «Dinamo» panākumu sērija pārtrūkst ar sauso zaudējumu Zagrebā

Rīgas "Dinamo" sestdien viesos ar 0:1 piekāpās Zagrebas "Medveščak" vienībai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rietumu konferences divu vājāko komandu spēlē, liecina organizatoru informācija. Latvijas klubs iepriekš uzvarēja četrās spēlēs pēc kārtas, tomēr Horvātijas galvaspilsētā veiksmīgā sērija pārtrūka.

"Dinamo" hokejisti daudz apdraudēja laukuma saimnieku vārtus, kur tomēr nepārspēts palika vārtsargs Maikls Gārnets. Uzvarai mājiniekiem pietika ar pirmajā trešdaļā gūtajiem vienīgajiem vārtiem.

Latvijas komanda jau uzreiz pēc spēles sākuma Tima Sestito noraidījuma dēļ palika mazākumā, kas palīdzēja "Medveščak" iejusties situācijas noteicēju lomā. Vēlāk cīņas gaita gan izlīdzinājās un arvien bīstamāk uzbruka "Dinamo", bet pirmās trešdaļas vidū laukuma saimnieki tomēr atklāja rezultātu, kad no zilās līnijas piesegtā Jāņa Kalniņa sargātajos vārtos trāpīja Edvins Hedbergs.

Ripa otrā perioda sākumā nonāca arī "Medveščak" vārtos, taču tiesnesis vārtu guvumu neieskaitīja, turklāt noraidīja Kasparu Saulieti par vārtsarga bloķēšanu. Otrā trešdaļa izvērtās noraidījumiem bagāta, taču tas neizmainīja rezultātu, lai gan katra komanda trīsreiz spēlēja vairākumā.

Pēdējā trešdaļā "Medveščak" tikai ar veiksmes palīdzību izvairījās no vārtu zaudējuma, kad Gārnets izklupienā no vārtiem ar ķērājcimdu nespēja nosegt ripu, tomēr pēc Edgara Kuldas metiena to tukšu vārtu priekšā apturēja aizsargs Jakubs Krejčiks. "Dinamo" vēl centās atspēlēties, priekšpēdējā minūtē aizstājot Kalniņu ar laukuma spēlētāju, tomēr noraidījumu cīņā pretinieku zona nopelnīja Sestito, atstājot Latvijas komandu mazākumā.

Ar 32 spēlēs nodrošinātiem 29 punktiem un deviņām uzvarām Latvijas klubs Rietumu konferencē arvien ir pēdējā vietā. Pēc atgriešanās mājās "Dinamo" nākamā spēle būs ceturtdien "Arēnā Rīga" pret Minskas "Dinamo". Savukārt izbraukumā nākamā spēle rīdziniekiem būs tikai decembra otrajā pusē.

KHL regulārajā čempionātā spēlē astoņu valstu 29 klubi no Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Kazahstānas, Ķīnas, Slovākijas un Somijas. Regulārajā čempionātā līdz 18.februārim katrai komandai jāaizvada pa 60 spēlēm. Ar katru pretinieku klubs spēlēs mājās un viesos, kā arī aizvadīs četras papildu cīņas ar divām savas divīzijas komandām. "Dinamo" vairāk spēļu būs ar Helsinku "Jokerit" un Minskas "Dinamo". KHL Gagarina kausa ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20.aprīlī.