Raibi rezultatīvā spēlē hokeja valstsvienība zaudē Šveicei

Nejaušībām un raibiem pavērsieniem bagātā spēlē Latvijas hokejisti trešdien Maskavā ar 4:5 zaudēja Šveicei un cieta ceturto neveiksmi pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Otrajā trešdaļā ripa vārtos pabija sešas reizes un Latvija no trīs vārtu deficīta spēja panākt izlīdzinājumu, kā arī vēlreiz atspēlējās pēdējā periodā, tomēr pusotru minūti pirms spēles beigām ielaida izšķirošo ripu.

(papildināts pēc visu dienas spēļu noslēguma)
Pa diviem vārtiem guva Miķelis Rēdlihs, kuru atzina par labāko Latvijas izlasē, un Nino Nīderreiters pretiniekiem. Šveicei par labāko nosauca Svenu Andrigeto, kurš guva vārtus un divreiz piespēlēja.

Trīs ripas Latvijas izlase ielaida otrajā trešdaļā, līdz perioda vidum nonākot zaudētājos ar 0:3, toties Miķelis Rēdlihs ar diviem iemestiem vārtiem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet Ronalds Ķēniņš panāca izlīdzinājumu. Šveicieši pēdējā periodā atguva vadību pirms Aleksejs Širokovs atkal spēku samēru līdzsvaroja. Taču pietrūka pusotras minūtes, lai nopelnītu vismaz punktu, jo ripa ceļu vārtos atrada pēc Erika Blūma metiena.

Latvijas valstsvienībai pirmajā trešdaļā neizdevās pierādīt, ka Šveice ir čempionātā teju sliktākā komanda spēlē skaitliskajā mazākumā, jo nespēja gūt vārtus arī minūti spēlējot piecatā pret trim. Perioda otrajā pusē iespējas atklāt rezultātu bija abām komandām, taču veiksme arvien bija aizsardzības pusē.

Pa Edgara Masaļska sargāto vārtu stabiņu trāpīja Nīderreiters, savukārt Roberta Bukarta raidītā ripa izslīdēja zem šveiciešu vārtsarga Reto Berras kājsarga, taču aizslīdēja garām vārtiem. Šveices izlase trīsreiz spēlēja vairākumā un arī palika bez vārtu guvuma.

Visbeidzot pirmie skaitliskā vairākumu realizēšanā iejutās šveicieši un pēc pārtraukuma sešās minūtēs panāca 2:0, turklāt abas reizes izcēlās Nīderreiters. Vispirms viņš vārtu priekšā pielaboja ripas lidojumu un ievirzīja to Masaļskim starp kājsargiem, bet divarpus minūtes vēlāk vēlreiz rezultatīvi nospēlēja vairākumā metot no vārtu priekšas.

Strīdīgā situācijā līdz trešdaļas vidum rezultāts kļuva 0:3, kad ripu ar slidu vārtos ievirzīja Gregorijs Hofmans. Lai gan uzbrucējs ar kāju veica kustību vārtu virzienā, tiesneši uzskatīja, ka tas ir nejaušs rikošets un vārtu guvums tādēļ ieskaitāms.

Situāciju par labu vērst izdevās vairākuma izspēlē, kad Kristapa Sotnieka metienu pielaboja Rēdlihs. Viņš arī realizēja nākamo skaitlisko vairākumu, veikli raidot vārtos Berras atsisto ripu pēc Sotnieka metiena. Neizšķirtu faktiski atjaunoja Moriss Trašlers, pēc Ķēniņa metiena ievirzot ripu savos vārtos.

Šveicei trešā perioda sestajā minūtē vadību atjaunoja Andrigeto ar ļoti precīzu metienu vārtu tālajā stūrī, taču jau nākamajā uzbrukumā Aleksejs Širokovs veiksmīgi pielaboja ripu pēc Gunta Galviņa metiena. Piekto reizi ripa Masaļska vārtos nonāca pēc Blūma tāla metiena no laukuma malas.

Latvijas izlase iepriekš pirmajās spēlēs pēc pamatlaika zaudēja Zviedrijai (1:2) un Čehijai (3:4), bet palika tukšā pret Krieviju (0:4). Līdz ar to komanda arvien ir pēdējā vietā A apakšgrupā.

Dienas otrā spēlē A apakšgrupā Zviedrija ar 7:3 uzveica ungārus, savukārt Sanktpēterburgā pie panākumiem tika Baltkrievijas un Somijas valstsvienības. Baltkrievi pirmo uzvaru nodrošināja pret Slovākiju - 4:2, turpretim somi ar 3:0 bija pārāki par apakšgrupas pastarīšiem Ungārijas hokejistiem un uzvarēja ceturtajā spēlē pēc kārtas.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei vēl atlikušas spēles piektdien pret Dāniju, sestdien pret Kazahstānu, kā arī 17.maijā pret Norvēģiju. Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.