Pēc kļūmēm aizsardzībā hokeja izlase parāda raksturu zaudējumā Vācijai

Neveiksmīga darbība aizsardzībā piektdien atstāja Latvijas izlasi zaudētājos pret Vāciju, kas bija pārāka ar 4:3, lai gan pārbaudes spēles galotnē laukuma saimnieki atjaunoja intrigu. Abas komandas sestdien "Arēnā Rīga" tiksies vēlreiz, un mājiniekiem tā būs pēdējā pārbaudes spēle savu līdzjutēju priekšā pirms starta pasaules čempionātā.

Vārtus Latvijai guva Gunārs Skvorcovs, Rodrigo Ābols un Andris Džeriņš. Gan pirmajā, gan otrajā trešdaļā mājinieki īsā laikaposmā ielaida pa divām ripām un pēdējā periodā trīs vārtu deficītu izdevās tikai samazināt līdz minimumam. Pēdējie vārti tika gūti astoņas sekundes pirms spēles beigām, kad Latvijas izlasei uz ledus bija seši laukuma spēlētāji.

Par labāko Latvijas izlasē atzina vārtsargu Edgaru Masaļski.

Ābols pēc spēles Latvijas Televīzijā atzina, ka cīņasspars komandai parādījās, kad rezultāts jau bija 1:4, bet līdz tam nebija nepieciešamās enerģijas. Jaunais uzbrucējs sacīja, ka jau spēles sākumā bija jāmetas cīņā un varbūt vajadzēja spēlēt vienkāršāk.

Neveiksmīgas laukuma saimniekiem izvērtās pirmās trešdaļas beigas, kad pusminūtē tika zaudēti divi vārti un rezultāts kļuva 0:2. Rezultātu atklāja Marsels Nēbelss, kam ripu piespēlēja ērtam metienam no tuvas distances. Savukārt otrais vārtu guvums bija Filipa Gogulas rēķinā - viņa tālu un spēcīgu metienu spēlētāju nosegtais Masaļskis nespēja tvert.

Neapmierināts pārtraukumā bija Andris Džeriņš, kurš aizvadīja karjerā 100.spēli valstsvienībā. Viņš sacīja, ka komandai jāsakārto spēle savā zonā, lai nedotu pretiniekiem labas iespējas uzbrukumiem.

Labāk Latvijas izlase darbojās otrās trešdaļas sākumā un līdz perioda vidum vienus vārtus atguva, kad vairākumā ātrā uzbrukumā ar atkārtotu metienu ripu vārtu tīklā iedabūja Skvorcovs. Taču trešdaļas otrajā pusē mājinieku spēle pajuka, ko pretinieki nekavējās rezultatīvi izmantot. Maceka Brūksa trāpīgs metiens no iemetiena apļa un Simona Dannera izmantota iespēja vārtu priekšā nozīmēja 1:4 perioda noslēgumā.

Skvorcovs pārtraukumā pastāstīja, ka komandai ir problēmas ar uzbrukumu sākšanu, un jāmēģina atrast tam risinājumu.

Vācijas hokejistu disciplinētā darbība palīdzēja viesiem noturēties drošākā vadībā. Lai gan trešajā periodā spēle kļuva atklātāka, viesi nesteidzās aizmirst par aizsardzību un retumis bīstamāk uzbruka arī paši.

Samazināt rezultāta starpību izdevās Ābolam, kurš izrāvās pa malu un tika līdz vārtiem, kur ar atkārtotu metienu pārspēja Timo Pīlmeijeru. Vēl vairāk saasināt spēles gaitu izdevās pēdējā minūtē, kuras sākumā Masaļski aizstāja laukuma spēlētājs.

Gatavojoties pasaules čempionātam, galvenā trenera Leonīda Beresņeva vadītā Latvijas izlase pēdējās divās pārbaudes spēlēs 29. un 30.aprīlī izbraukumā vēl tiksies ar Šveici.

Jau vēstīts, ka pirmajās pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti viesos divreiz uzveica dāņus (6:4 un 4:3), bet mājās uzvaras spēlēs pret Baltkrieviju dalīja uz pusēm (1:3 un 3:2 pēcspēles metienos).

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 6. līdz 22.maijam notiks Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvijas hokejisti grupas kārtā Maskavā spēlēs pret Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu.