Latvijas valstsvienības hokejisti mājup dodas ar pārliecinošu uzvaru pār Franciju

Latvijas hokeja izlase Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) Izaicinājuma turnīra pēdējā spēlē sestdien Slovēnijā ar 6:0 pārliecinoši uzveica francūžus, liecina organizatoru informācija. Četru komandu konkurencē Latvijas valstsvienība bez potenciālajiem līderiem sastāvā ar vienu uzvaru ierindojās 3.vietā, apsteidzot Franciju.

Divu vārtu pārsvaru Latvijas izlase nodrošināja jau pirmajā trešdaļā un nospēlēja pārliecinošāk arī turpinājumā. Latvijas vārtus neskartus nosargāja Māris Jučers un Gustavs Grigals, kuri spēles laiku dalīja uz pusēm.

Latvijas izlasei veiksmīgs izvērtās pirmās trešdaļas vidus, kad nepilnā pus minūtē Francijas vārtsargs Florians Ardī kapitulēja divreiz. Rezultātu ātrā uzbrukumā atklāja Vitālijs Pavlovs, savukārt Roberts Jekimovs raidīja vārtos Ardī atsisto ripu un rezultāts kļuva 2:0. Trešdaļas beigās vairāk uzbruka francūži, kas gan neliedza Jučeram savus vārtus nosargāt neskartus.

Ātrā hokejā francūži pēc pārtraukuma centās saraustīt pretinieku aizsardzību, taču zaudēja trešos vārtus. Otrā perioda vidū Kirils Galoha pacīnījās vārtu priekšā un nostiprināja Latvijas izlases pārsvaru. Francijas vārtos Ardī vietā stājās Rono Kemenērs, kam darba līdz trešdaļas beigām netrūka, jo spēle lielākoties bija francūžu laukuma pusē. Vārtsargu maiņa spēles pusē sekoja arī Latvijas izlasē, Jučera vietā stājoties Grigalam.

Mērenākā tempā ritēja pēdējā trešdaļa, līdz Miks Lipsbergs no tuvas distances pārspēja Kemenēru un kliedēja pēdējās šaubas par mača iznākumu. Grigals ar retiem Francijas spēlētāju metieniem tika galā bez grūtībām, bet Mārtiņa Cipuļa vārti vairākumā un Artura Salijas precīzais metiens pēc solo reida padarīja Latvijas uzvaru jo pārliecinošāku.

Jau vēstīts, ka turnīrā pirmajās spēlēs Bledā treneru Ērika Miļuna un Kārļa Zirņa vadītie Latvijas hokejisti ar 2:3 pagarinājumā piekāpās laukuma saimniekiem slovēņiem un ar 0:4 atzina baltkrievu pārākumu. Baltkrievijas izlase turnīrā ieguva pirmo vietu, jo sestdien ar 4:3 pēcspēles metienos uzvarēja Slovēniju.

Latvijas valstsvienībā tika iekļauti astoņi U-20 izlases spēlētāji, taču nebija iesaistīti Rīgas "Dinamo" labākie spēki.