Latvijas izlase strīdīgā galotnē zaudē Baltkrievijai un vēl netiek ceturtdaļfinālā

Latvijas hokejisti ar 1:3 zaudēja laukuma saimniekiem baltkrieviem priekšpēdējā spēlē pasaules čempionāta grupas turnīrā un pirmdien neizmantoja pirmo iespēju iekļūt ceturtdaļfinālā, taču pēc strīdīgā galotnē piedzīvotās neveiksmes saglabāja izredzes uz dalību izslēgšanas spēlēs, liecina rīkotāju informācija. Lai pasaules čempionāts nebeigtos jau grupas kārtā, Latvijai otrdien vajadzīga uzvara pēdējā grupas spēlē pār Šveici.

Vienīgos vārtus Latvijai guva aizsargs Artūrs Kulda, kurš otrajā trešdaļā samazināja rezultāta starpību līdz 1:2. Latvijas hokejisti pirmajā trešdaļā nepilnas minūtes laikā ielaida divus vārtus un vēlāk atspēlēties neizdevās.

Latvijai spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, Kaspars Daugaviņš 36 sekundes pirms spēles beigām otro reizi iemeta ripu Lalanda vārtos, taču tiesnesis atrada iespēju precīzo metienu neieskaitīt. Pēdējā ripa priekšpēdējā sekundē nonāca tukšos Latvijas vārtos.

Ar agresīvu spēli un cīņu par ripu jau pretinieku zonā baltkrievi bija aktīvāki cīņas sākumā, tomēr Latvijas hokejisti bīstamas situācijas radīt neļāva. Taču neveiksmīga Latvijai izvērtās 9.minūte, kad divas ripas atrada ceļu Edgara Masaļska vārtos. Džefs Plets ar tālu plaukstas metienu atklāja rezultātu, bet Mihails Grabovskis individuāli izlauzās līdz vārtu priekšai un 33 sekundes vēlāk divkāršoja mājinieku pārsvaru.

Noraidījumiem bagātajā otrajā trešdaļā lielāks kautiņš izraisījās bija pēc Baltkrievijas aizsarga Kirila Gotoveca uztriekšanās Masaļskim, savukārt Latvijas aizsargs Māris Jass vēlāk nopelnīja 2+10 soda minūtes par spēka paņēmienu pretiniekam pa galvu. Latvijas izlasei izdevās izmantot divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru, kad Kulda ar patālu spēcīgu metienu ietrieca ripu Kevina Lalanda vārtos. Atlikušajās sešās minūtēs līdz pārtraukumam lielākoties uzbruka Latvijas hokejisti, bet mājinieki atbildēja tikai ar retiem pretuzbrukumiem.

Pēdējā trešdaļā lielākoties uzbruka Latvija, taču Baltkrievijai fanu atbalsts palīdzēja noturēties. Lielākie nopelni Baltkrievijas glābiņā gan bija tiesnesim, kas neieskaitīja Daugaviņa iemestos vārtus 36 sekundes pirms spēles beigām. Tiesnesis uzskatīja, ka vārtu laukumā tika neatļauti traucēts Lalands. Sekundi pirms beigu signāla tukšajos Latvijas vārtos trešo ripu raidīja Sergejs Kosticins.

Iepriekšējās grupas turnīra spēlēs Latvijas hokejisti izcīnīja trīs uzvaras un cieta divas neveiksmes. Pēc uzvaras turnīra startā pār Somiju (3:2) sekoja zaudējums Vācijai (2:3) un uzvaras pār Kazahstānu (5:4) un ASV (6:5), kā arī zaudējums Krievijai (1:4). Pret Baltkrieviju diskvalifikācijas nespēlēja uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš izcieta sodīja par apzinātu pārkāpumu spēlē pret Krieviju. Savukārt Kulda atgriezās laukumā pēc savainojuma dēļ izlaistas iepriekšējās spēles.

No B grupas vietu ceturtdaļfinālā jau iepriekš nodrošināja Krievijai un ASV, kam ar uzvaru pār Latviju pievienojās Baltkrievija. Ja Latvijas izlase otrdien tomēr piekāpsies Šveicei, ceturtdaļfinālā spēlēs arī somi. Iepriekšējā pasaules čempionātā sudraba medaļas ieguvušie šveicieši tālāk par grupas spēlēm šoreiz netiks.

Ceturtdaļfināla cīņas Minskā risināsies ceturtdien, pusfināli būs sestdien, savukārt svētdien paredzēta spēle par bronzu un fināls.