Latvijas hokejisti nenotur pārsvaru un pēcspēles metienos zaudē Čehijai

Latvijas valstsvienība sestdien Maskavā atspēlēja divu vārtu deficītu un minūti pirms pamatlaika beigām bija vadībā, tomēr pārsvaru nenoturēja un pēcspēles metienos ar 3:4 piekāpās Čehijas hokejistiem, palaižot garām iespēju pretiniekus pasaules čempionātā pārspēt pirmoreiz, liecina organizatoru informācija.

Vārtus Latvijai pamatlaikā guva Roberts Bukarts, Zemgus Girgensons un Miķelis Rēdlihs, kurš nepilnas divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzīja Latviju vadībā. Savukārt pēcspēles metienos pārāki bija čehi, kam pietika ar Lukaša Kašpara precīzo metienu. Līdz uzvarai pamatlaikā pietrūka 59 sekunžu, jo čehiem izlīdzinājumu panāca Mihals Ržepiks.

Par labāko Latvijas izlasē atzina vārtsargu Edgaru Masaļski, bet čehiem - divus vārtus guvušo Tomāšu Plekanecu.

Čehi rezultātu atklāja 4.minūtē, kad Plekanecs ātrā pretuzbrukumā šķērsoja zilo līniju un spēcīgi meta, raidot ripu Masaļskim starp kājsargiem. Pie otrā vārtu guvuma čehi tika vēl trīs minūtes vēlāk skaitliskā vairākuma izspēlē - Plekanecs saņēma ripu vārtu priekšā un rezultāts kļuva 0:2.

Trīsreiz vairākumā spēlēja arī Latvijas hokejisti, tomēr pārspēt vārtos Pavelu Francuzu neizdevās. Otrajā trešdaļā Masaļskis teicami iejutās spēlē un vairākkārt glāba no trešo vārtu zaudējuma, tostarp divreiz vārtsargs likvidēja briesmas, pretiniekam izraujoties vienam pret vienu. Latvijas hokejisti apņēmīgi cīnījās uzbrukumā, tomēr bīstamāki bija čehu prettriecieni.

Bez vārtu guvuma Latvijas izlase gan nepalika. Vispirms Kaspara Daugaviņa mestā ripa vēl atsitās pret vārtu pārliktni, savukārt Bukarts piecas minūtes pirms pārtraukuma ātrā uzbrukumā trāpīja Francuza vārtu tālajā stūrī.

Otrā perioda izskaņa gan nebija veiksmīga. Četras minūtes pirms pārtraukuma līdz spēles beigām noraidīja uzbrucēju Ronaldu Ķēniņu, kuru sodīja par Tomāša Kundrāteka savainošanu, ietriecot pretinieku ar galvu apmales aizsargstiklā. Čehi ieguva iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā, bet Latvijas aizsardzība noturējās.

Veiksmīgāk skaitliskajā vairākumā nospēlēja Latvijas izlase - pēdējās trešdaļas vidū pie ripas vārtu priekšā tika Girgensons un rezultātu izlīdzināja. Latvijas hokejistu agresivitāte neļāva čehiem veidot bīstamus uzbrukumus, un savu iespēju vārtu priekšā izmantoja Rēdlihs, pirmoreiz izvirzot savu komandu vadībā. Čehijas valstsvienību izglāba Ržepiks, 59 sekundes pirms pamatlaika beigām pielabojot ripas lidojumu.

Pēcspēles metienos Kašpars jau pirmajā duelī pārspēja Masaļski, turpretim Latvijas izlasē neveicās ne Rodrigo Ābolam un Kasparam Daugaviņam, ne Robertam Bukartam pēdējā mēģinājumā.

Izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs tāpat kā dienu iepriekš pagarinājumā zaudētajā spēlē pret Zviedriju (1:2) nepieteica uzbrucēju Alekseju Širokovu un aizsargu Jāni Andersonu.

Dienas pārējās spēlēs Latvijas pārstāvētajā A apakšgrupā Kazahstāna pēcspēles metienos ar 3:2 pārspēja Šveici, bet Dānija ar 3:0 uzveica norvēģus.

Latvijas hokejisti grupas kārtas turpinājumā pirmdien spēlēs pret Krieviju, kā arī dosies laukumā pret Šveici (11.maijā), Dāniju (13.maijā), Kazahstānu (14.maijā) un Norvēģiju (17.maijā). Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija.

Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas, tādējādi Latvijas Hokeja federācijas izvirzītā mērķa sasniegšanai, čempionātā ierindoties ne zemāk kā 10.vietā, Latvijas hokejistiem grupā būs jābūt vismaz piektajiem.