Latvijas hokeja izlase pagarinājumā uzveic Austriju un pamet pēdējo vietu grupā

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien pasaules čempionātā Prāgā ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja Austrijas izlasi un krasi uzlaboja izredzes arī nākamgad spēlēt elitē. Tiesa, no pēdējām cerībām spēlēt ceturtdaļfinālā Latvija atvadījās, lai gan pameta pēdējo vietu grupā.

Lauris Dārziņš guva vārtus otrajā spēlē pēc kārtas un viņu atzina par labāko Latvijas izlasē, bet pagarinājumā uzvaru nodrošināja Kaspars Daugaviņš. Austrieši pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā, savukārt Dārziņš sīkstā cīņā otrā perioda vidū atjaunoja neizšķirtu. Jau pagarinājuma sākumā Daugaviņš guva uzvaras vārtus.

Spēles gaitai varēja sekot teksta tiešraidē.

Latvijas hokejisti sparīgāk sāka spēli un labākā iespēja atklāt rezultātu bija Mikam Indrašim, kurš pēc austriešu aizsarga klupiena izrāvās viens pret vārtiem, tomēr Bernhardu Štarkbaumu nepārspēja. Arvien drošāk spēlē iejutās austrieši un vairāk notikumu kļuva pie Edgara Masaļska vārtiem, līdz četras minūtes pirms pārtraukuma Austrijas izlase uzvarēja iemetienā un pēc pāris piespēlēm Brians Leblers precīzi meta no iemetiena apļa.

Pēc pārtraukuma Latvijas izlase aktivizējās un labu iespēju sev izkārtoja Kaspars Saulietis, tomēr arī viņa metienu Štarkbaums neitralizēja. Austrijas izlasei izdevās reti, bet itin bīstami pretuzbrukumi, kas neļāva modrību vārtos zaudēt Masaļskim. Savukārt vairākumā austrieši radīja nopietnus draudus, un Masaļskim darba netrūka. Neizšķirtu pretuzbrukumā panāca Dārziņš, kurš ar rikošeta palīdzību saņēma Daugaviņa piespēli, un vārtus pametušajam Štarkbaumam atlika tikai noskatīties.

Abas komandas nokaitētā gaisotnē trešajā periodā spēja dažbrīd nopietni saasināt situāciju pretinieku vārtu priekšā, taču vārtsargi darbojās bez kļūdām. Septiņas minūtes pirms perioda beigām austrieši izrāvās divatā pret vienu aizsargu, bet Tomass Rafls nespēja raidīt ripu pāri Masaļska kājsargam. Piecas minūtes pirms perioda beigām Latvija pirmoreiz ieguva iespēju spēlēt vairākumā, taču labi uzbrukumi izpalika.

Pamatlaika pēdējās minūtēs bīstami uzbrukuma austrieši, kam pietrūka rezultatīva noslēguma.

Savukārt pagarinājumā pietika ar 33 sekundēm, lai Latvijas rezultatīvākais virknējums vēlreiz sevi apliecinātu, un Dārziņa piespēli vārtu guvumā no netālas distances pārvērta kapteinis Daugaviņš, kam tie bija čempionātā jau otrie vārti pagarinājumā, turklāt atkal pēc Dārziņa piespēles.

Grupas turnīra tabulā Latvijai sešās spēlēs ir četri punkti, kas ļauj par vienu punktu apsteigt francūžus un austriešus. Grupu spēļu noslēgumā Latvijas izlase otrdien vēl tiksies ar Franciju. Līdzšinējās spēlēs grupā Latvijas hokejisti zaudēja Kanādai (1:6), Čehijai (2:4) un Zviedrijai (1:8), pirmo uzvaru guva pagarinājumā pret Šveici (2:1), bet turpinājumā svarīgā cīņā piekāpās Vācijai (1:2).

Austriju vēl gaida spēles pret Vāciju un Kanādu.

Pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālos, bet čempioni 16 valstsvienību turnīrā kļūs zināmi 17.maijā. Otrā grupā Ostravā sacenšas Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Latvijas pārstāvētajā A grupā sestdienas pirmajā spēlē Kanāda ar 4:3 mača beigās nodrošināja uzvaru pār Franciju, bet B grupā Krievija pārliecinoši ar 7:0 pārspēja Baltkrievijas izlasi.