Latvijas hokeja izlase otrajā pārbaudes spēlē pret Vāciju svin uzvaru

Sestdien notikušajā pārbaudes spēlē Latvijas hokeja valstsvienība pārliecinoši pierādīja savu raksturu, ar rezultātu 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) uzvarot Vācijas izlasi. Latvijas izlases vārtos pārliecinoši darbojās Elvis Merzļikins.

Pēc piektdienas spēles, kurā Latvijas hokeja izlase parādīja raksturu tikai spēles pēdējā trešdaļā, no sestdienas spēles tika gaidīts daudz. Kā atzina uzbrucējs Roberts Bukarts, sestdienas spēles uzdevums bija spēlēt mierīgāk – spēlēt savu hokeju.

Taču spēles pirmajā trešdaļā viennozīmīgi pārākums bija Vācijas valstsvienībai – tieši Patriks Vaimers atklāja spēles rezultātu.

Pēc pirmā perioda Edgars Kulda atzina, ka pirms spēles komanda skatījusies un analizējusi piektdienas spēles video. “Tagad labi, ka rezultāts ir tāds, kāds ir. Vajag iziet ar jauniem spēkiem,” norādīja Kulda.

Spēles otrā trešdaļa jau noritēja Latvijas izlases labā.

Ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli izcēlās Miķelis Rēdlihs. Viņš arī demonstrēju tādu spēles ātrumu, kas lika atcerēties viņam reiz doto iesauku “Raķete”. “Vienkārši jācīnās pat katru metru uz laukuma,” tā pēc veiksmīgi aizvadītās otrās trešdaļas Latvijas Televīzijai sacīja M. Rēdlihs.

Tāpat vārtu guvums otrajā periodā arī Andra Džeriņa kontā.

Trešajā spēles trešdaļā divi goli Mika Indraša rēķinā un rezultatīvas piespēles Gintam Meijam. Divas reizes Latvijas izlase spēlēja mazākumā, taču Vācijas hokejistiem tikt pie vārtu guvuma vairs neizdevās. Tādējādi spēle noslēdzās ar rezultātu 4:1, ļaujot uzvaru svinēt Latvijas izlasei.

Pēc spēles par labāko spēlētāju atzītais Merzļikins neslēpa savu prieku: "Šodien es esmu laimīgs. Beidzot nostāvēju tā, kā es māku!". Taču viņš neslēpa, ka uzvara nākusi ne tikai pateicoties viņapūlēm, bet visas komandas spēlei.

Vārtsargs atzina, ka pirms spēles viņam bijis bail, jo līdz šim izlases rindās viņam nav veicies. Taču tagad viņš jūtas izaudzis. Turklāt vairs neesot vienpatis - pamazām sākot atrast savus draugus un atzina, ka "izlasē spēlē labi čaļi".

Jau ziņots, ka iepriekšējā spēlē piektdien Latvijas izlase piekāpās Vācijai ar 3:4. Pirmajās pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti viesos divreiz uzveica dāņus (6:4 un 4:3), bet mājās uzvaras spēlēs pret Baltkrieviju dalīja uz pusēm (1:3 un 3:2 pēcspēles metienos). Nākamajā nedēļā Latvijas izlase aizvadīs spēles Neišatelā, krustojot nūjas ar Šveices izlasi.

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 6. līdz 22.maijam notiks Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvijas hokejisti grupas kārtā Maskavā spēlēs pret Zviedriju, Čehiju, Krieviju, Šveici, Dāniju, Kazahstānu un Norvēģiju.