Hokeja valstsvienība pret Šveici izcīna pirmo uzvaru pasaules čempionātā

Latvijas hokeja valstsvienība trešdien Prāgā ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Šveici un izcīnīja pirmo uzvaru pasaules čempionātā, kur komandai ir labas iespējas pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā. Latvijas hokejistiem grupā atlikušas vēl trīs spēles pret spēkos līdzvērtīgiem pretiniekiem.

(papildināts ar dienas visu spēļu rezultātiem)
Vārtus Latvijai guva Andris Džeriņš un Kaspars Daugaviņš pagarinājumā, savukārt vārtos spožu spēli aizvadīja 35 metienus atvairījušais Edgars Masaļskis, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā. Džeriņš pretuzbrukumā rezultātu atklāja otrajā trešdaļā, bet šveiciešiem izlīdzinājumu izdevās panākt nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām. Pagarinājuma 3.minūtē Daugaviņš nodrošināja uzvaru.

Spēles teksta tiešraidei varēja sekot lsm.lv.

Latvijas izlase veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, apturot pretinieku uzbrucējus, bet retākos pretuzbrukumos apdraudēja pretinieku vārtus. Lai gan Šveice vairāk uzbruka, savas iespējas labāk izmantoja Latvijas hokejisti.

Šveiciešiem bīstami uzbrukumi pirmajā trešdaļā izdevās skaitliskā vairākumā, un jau spēles sākumā vairākkārt glāba Masaļskis. Iespēja vairākumā bija arī Latvijas izlasei, kad labā metiena pozīcijā nonāca Krišjānis Rēdlihs, bet Reto Berru vārtos nepārspēja. Šveicieši vairāk kontrolēja ripu, taču pretinieku cieša pretdarbība mazināja viņu uzbrukumu bīstamību.

Arī otro trešdaļu Šveices izlase sāka ar aktīvāku darbību uzbrukumā, taču iekrita aizsardzībā, kad Latvijas trijnieks izslidoja pret vienu aizsargu. Džeriņš piespēles vietā izvēlējās mest pa vārtiem un precīzi trāpīja tālajā augšējā stūrī. Latvija līdz pārtraukumam trīsreiz palika mazākumā, taču šveiciešu vienveidīgais uzbrukums un Masaļskis vārtos saglabāja rezultātu nemainīgu. Pēdējās sekundēs pirms pārtraukuma bīstams pretuzbrukums pret vienu aizsargu izdevās Džeriņam ar Lauri Dārziņu, tomēr šveiciešu aizsardzība noturējās.

Aizsardzībā Latvijas hokejisti pēdējā trešdaļā neļāva lēnīgajiem pretiniekiem uzbrukt no labām pozīcijām, bet Masaļskis arvien bija glābējs sarežģītākās situācijās. Šveices spiediens turpinājās, taču nerezultatīvi līdz perioda priekšpēdējās minūtes sākumam, kad Masaļska vārtu priekšā Matiass Bībers panāca neizšķirtu.

Pamatlaika beigās un pagarinājuma sākumā šveicieši spēlēja mazākumā, izturot soda laiku, tomēr drīz vien nespēja apturēt Latvijas uzbrukumu, kad Daugaviņam pēc teicamas Dārziņa piespēles atlika trāpīt tukšos vārtos.

Pirmajās trijās spēlēs Latvijas hokejisti zaudēja Kanādai (1:6), Čehijai (2:4) un Zviedrijai (1:8). Grupas turnīrā Latvijas izlasi gaidīs arī cīņas piektdien pret Vāciju, sestdien pret Austriju un nākamo otrdien pret Franciju. Pasaules čempionāts ilgs līdz 17.maijam, bet grupu kārtas spēles 16 komandu turnīrā beigsies 12.maijā. Pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālos. Otrā grupā Ostravā sacenšas Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Latvijas pārstāvētās A grupas līderu cīņā Kanāda vēlāk trešdien atspēlēja trīs vārtu deficītu un ar 6:4 pārspēja zviedrus, gūstot ceturto uzvaru pēc kārtas. Savukārt B grupā Krievijas izlase ar 5:2 bija pārāka par Dāniju, bet norvēģi pirmo panākumu nodrošināja ar 3:2 spēlē pret iepriekš nezaudējušajiem slovākiem.