Hokeja valstsvienība klūp pasaules čempionāta startā pret Kanādu

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Prāgā ar 1:6 pārliecinoši zaudēja Kanādai pirmajā spēlē pasaules čempionātā. Jau pirmajā trešdaļā ielaisti trīs vārti sarežģīja Latvijas izlasei izredzes atspēlēties, bet cīņas turpinājumā kanādieši skaidri parādīja, kādēļ tiek uzskatīti par vieniem no galvenajiem pretendentiem uz zelta medaļām.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva Kaspars Daugaviņš pēdējā trešdaļā, samazinot rezultāta starpību līdz 1:5. Par labāko Latvijas valstsvienībā nosauca uzbrucēju Jāni Spruktu.

Spēles tiešraidei varēja sekot lsm.lv tiešraidē.

Latvijas vārtos neilgi pēc otrās trešdaļas sākuma, kad rezultāts bija 0:5, stājās Edgars Masaļskis, nomainot Ervīnu Muštukovu. Masaļskim pietrūka nepilnas minūtes, lai paliktu nepārspēts, tomēr mača izskaņā soda metienā viņu pārspēja Sidnijs Krosbijs.

Spēles sākumā Latvijas izlase itin veiksmīgi darbojās uzbrukumā, un Kanādas vārtsargam Maikam Smitam netrūka iespēju apliecināt savu meistarību. Taču Kanādas pārākums izpaudās savu iespēju realizēšanā. Ar trāpījumu vārtu augšējā stūrī rezultātu pirmās trešdaļas vidū atklāja Nātans Makinons, bet drīz vien Džeisons Speca vienatnē vārtu priekšā tika pie Muštukova atsistās ripas un divkāršoja pārsvaru. Savukārt Mets Dišenē izslidoja metiena pozīcijā zonas vidusdaļā un bez aizsargu traucējuma panāca jau 3:0.

Latvijas valstsvienības galvenā trenera Aleksandra Beļavska paņemtais minūtes pārtraukums uz brīdi apturēja kanādiešu ofensīvu, taču pretinieki spēja vārtu birumu turpināt otrās trešdaļas sākumā, nepilnas trīs minūtēs nodrošinot 5:0 pārsvaru. Tailers Tofoli pielaboja ripas lidojumu pēc Dena Hamhuisa tāla metiena, savukārt Speca rezultatīvu saspēli noslēdza ar metienu gandrīz tukšos vārtos.

Latvijas vārtos Muštukovu aizstāja Masaļskis, kurš darbojās nevainojami, taču arī kanādieši pēc iegūta piecu vārtu pārsvara pietaupīja enerģiju. Latvijas izlasei īpaši nesekmējās uzbrukumu veidošanā, tomēr vienu ātru triecienu astoņas minūtes pirms spēles beigām izdevās noslēgt Daugaviņam. Savukārt Kanādas izlase pēdējā minūtē vēl atbildēja ar Sidnija Krosbija realizētu soda metienu, uzbrucējam bez ilgas gatavošanās izpildot asu un precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.

Nākamo spēli grupā Latvijas hokejisti aizvadīs jau sestdien vēlākā vakarā, kad tiksies ar mājiniekiem čehiem. Latvijas izlasi Prāgā gaidīs arī spēles pret Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju.

Pasaules čempionāts Čehijā ilgs līdz 17.maijam, bet grupu kārtas spēles 16 komandu turnīrā beigsies 12.maijā. Pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālos. Otrā grupā Ostravā sacenšas Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Pirmajā spēlē B grupā ASV izlase ar 5:1 pārspēja Somijas hokejistus.