Girgensons gūst «Sabres» vienīgos vārtus pamatlaikā uzvarā pār konferences līderiem

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien guva "Sabres" vienīgos vārtus pamatlaikā un viņa pārstāvētais Bufalo klubs mājās ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja Austrumu konferences līderus Tampabejas "Lightning" Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina organizatoru informācija. Girgensonu atzina par spēles otro spožāko zvaigzni.

(papildināts ar NHL Zvaigžņu spēles balsojuma rezultātiem)
Neizšķirtu Girgensons atjaunoja četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad trāpīja mērķī vārtu priekšā atlēkušu ripu. Iepriekš pēdējās trešdaļas vidū "Lightning" vadībā izvirzīja Ondržejs Palats. Savukārt pēcspēles metienos precīzi bija tikai "Sabres" uzbrucēji Kodijs Hodžsons un Tailers Eniss.

Laukumā Girgensons bija 24 minūtes (23:41), veica trīs spēka paņēmienus un nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1. Par spēles pirmo zvaigzni atzina "Sabres" vārtsargu Jonasu Enrotu, kurš atvairīja 26 no 27 metieniem.

Nesenie līgas pastarīši "Sabres" ir guvuši uzvaras sešās no pēdējām septiņām spēlēm un pārspējuši pretinieku trīs cīņās pēc kārtas.

Bufalo kluba galvenais treneris Teds Nolans uzsvēra, ka komandai panākumus ļauj gūt nepiekāpība. Arī spēlē pret "Lightning" izredzes, tuvojoties cīņas beigām, nebija labas, tomēr komanda nepadevās un Girgensons guva lieliskus vārtus, uzsvēra treneris.

Šosezon 25 spēlēs 20 gadu vecais Girgensons ir iemetis astoņus vārtus un veicis sešas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju. Girgensons ir arī līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Zvaigžņu spēles sastāvu. Līdzjutēju vērtējumā noteiks pirmos sešus hokejistus, tostarp trīs uzbrucējus, kas 25.janvārī Kolumbusā dosies laukumā Zvaigžņu spēlē.

Turklāt balsojumā par Zvaigžņu spēles dalībniekiem Girgensons ir absolūtās līderpozīcijās ar 399 356 balsīm otrdien informēja NHL, kas ikdienā kopējos rezultātus skaitļos neatklāj. Otrās vietas īpašnieka Monreālas "Canadiens" aizsarga Pīkeja Subana rēķinā ir 240 362 balsis, savukārt otrais populārākais uzbrucējs Patriks Keins (Čikāgas "Blackhawks") ar 216 261 balsīm kopvērtējumā ir trešais.

Bufalo klubs ar 25 spēlēs gūtiem 20 punktiem pakāpās uz 13. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā sasniedza 26.vietu 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs ceturtdien viesos atkal pret līgas līderiem Tampabejas "Lightning".