Ekskluzīvi no ASV: Girgensona gūtie vārti palīdz kaldināt «Sabres» uzvaru Ņujorkā

Piepildītā “Madison Square Garden” sestdienas vakarā Bufalo “Sabres” Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē spēja uzvarēt mājiniekus Ņujorkas “Rangers” ar rezultātu 4:3. Vieni vārti arī latviešu uzbrucēja Zemga Girgensona kontā.

“Let’s go “Rangers”!” šādi saukļi ik pa brīdim skanēja tiešām piepildītajā “Madison Square Garden” arēnā. Taču mājiniekiem nācās piedzīvot šoku – jau pirmajā trešdaļā. Spēles rezultātu atklāja Raiens O’Railijs. Vēl pēc dažām minūtēs “Sabres” pārsvaru dubultoja jau atkal O’Railijs.

Otrā perioda sākumā “Sabres” faniem lika uzgavilēt Zemgus Girgensons, un “Sabres” savu pārsvaru trīskāršoja. Taču pēc brīža, kad arēna jau bija pieklususi, Kevins Heizs guva vārtus ņujorkiešu labā. Taču tas nelika uzsprāgt skatītāju tribīnēm no sajūsmas, tikai dažs labs “Let’s go “Rangers” vietā sāka skandēt “Wake up, “Rangers”. Bet arī šie saukļi pierima, kad Mets Mulsons bija precīzs, un rezultāts uz tablo rādīja jau 4:1 “Sabres” labā. Un tomēr līdz trešdaļas beigām “Rangers” spēja atgūt vienus vārtus.

Trešā spēles trešdaļa izvērtēs ļoti interesanta un asiem momentiem bagāta. Taču ar vārtu guvumu rezultējās tikai Dereka Stepana metiens. Lai arī kā ņujorkieši mēģināja spēli pagriezt savā labā, taču pat tad, kad “Sabres” saņēma divus noraidījumus, “Rangers” nespēja atrast iespējas izlīdzināt rezultātu.

Šajā spēlē “Sabres” atbalstītāju pulks nebija liels. Taču amerikāņiem piebiedrojās arī latvieši no Latvijas, kas ieradušies Ņujorkā, lai atbalstītu Girgensonu, gan arī gaida izveseļojamies latviešu basketbolistu Kristapu Porziņģi, lai klātienē redzēta viņa sniegumu nākamajās spēlēs.

Girgensons šajā spēlē laukumā pavadīja 12 minūtes un 31 sekundi. Viņš izdarīja četrus metienus pa pretinieku vārtiem, gūstot vienus vārtus, kā arī pielietoja divus spēka paņēmienus. Šo spēli viņš noslēdz ar lietderības koeficientu +2. Šajā sezonā “Sabres” rindās Girgensonam šie bija septītie vārti.