Latvijas futbola valstsvienība otrdien Andorā ar 1:0 nervozā cīņā pieveica mājinieku izlasi pirmajā spēlē 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā. Pret potenciālajiem grupas pastarīšiem minimālu uzvaru nodrošināja Valērija Šabalas vārtu guvums otrā puslaika sākumā.

Latvijas futbolisti vairāk pārvaldīja bumbu, bet vārtus apdraudēja reti un saskaņota spēle viesiem nesekmējās. Turklāt spēles beigās Andoras izlasei bija pāris labas iespējas izvairīties no 55. zaudējuma pēc kārtas.

Pirmā puslaika vidū andorieši jau bija sapelnījuši trīs brīdinājumus, bet Latvijas izlasē dzelteno kartīti tiesnesis parādīja Šabalam. Tomēr laukuma saimnieki necilas kvalitātes mākslīgā seguma laukumā līdz puslaika beigām veiksmīgi tika galā ar galveno uzdevumu - neļaut pretiniekiem izveidot vārtu gūšanas iespējas.

Pirmo bīstamo situāciju pie mājinieku vārtiem izdevās izveidot 33.minūtē, kad Dāvim Ikauniekam no tuvas distances īsti neizdevās sitiens ar galvu. Pāris minūtes vēlāk arī Andris Vaņins Latvijas vārtos tvēra bumbu pēc ne tā bīstamākā sitiena. Toties puslaika izskaņā tikai vārtu pārliktnis glāba Latvijas izlasi pēc Ludovika Klementes sitiena ar galvu soda laukumā.

Stadionā lielākā daļa no 3000 skatītāju sēdvietām palika tukšas, un labi dzirdami bija Latvijas līdzjutēji, kuri uzgavilēja 48.minūtē. Izgājienā kļūdījās Andoras vārtsargs Ferans Pols un Šabala sitienā ar galvu pēc centrējuma atklāja rezultātu. Andorieši ne bez panākumiem centās saraustīt spēles ritējumu gan ar pārkāpumiem, gan simulēšanu, uzturot laukumā nervozu gaisotni. Retumis Andoras izlase tika arī līdz sitienam pa vārtiem, un vairāki uzbrukumi bija bīstami.

Tuvu rezultāta izlīdzināšanai jau spēles normālā laika beigās bija Ildefonss Lima, kurš pēc stūra sitiena ar galvu raidīja bumbu nedaudz virs pārliktņa. Jau kompensācijas laikā pēc Limas sitiena Latvijas valstsvienību glāba Vaņina lēciens.

Šabala pēc uzvaras Latvijas Televīzijai teica, ka galvenais bija rezultāts un trīs punkti, lai gan spēles kvalitātei jābūt labākai. Savā vārtu guvumā Šabala saskata arī veiksmes palīdzību, taču viņš vēlreiz uzsvēra, ka galveno uzdevumu komanda spēja izpildīt.

Arī futbolā lielu pieredzi guvušais Kristaps Blanks Latvijas Televīzijā pēcspēles studijā sprieda, ka vispirms jāpatur prātā izcīnītie trīs punkti, bet negatīvās emocijas līdz nākamajam mačam izgaisīs.

Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei jāspēlē arī pret Eiropas čempionvienību Portugāli, kā arī Šveices un Ungārijas izlasēm. No kvalifikācijas uz finālturnīru tiks deviņu Eiropas grupu uzvarētāji, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas spēlēs noskaidros vēl četras finālturnīra dalībnieces.

Eiropas titula īpašnieki portugāļi kvalifikāciju otrdien sāka ar zaudējumu 0:2 Bāzelē pret Šveici, savukārt Fēru salu izlase mājās nospēlēja neizšķirti 0:0 pret Eiropas čempionātā šovasar patīkami pārsteigušo Ungāriju.

Latvijas izlasei nākamās divas spēles būs 7. un 10.oktobrī mājās pret Fēru salām un Ungāriju.

2016.gada Eiropas čempionāta atlases ciklā Andora un Gibraltārs bija divas vienīgās komandas, kas tā arī neizcīnīja nevienu punktu.

2018.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs notiks 11 Krievijas pilsētās. Ieskaitot turnīra mājinieci, kas finālposmam kvalificējusies automātiski, Pasaules kausa izcīņā piedalīsies 14 komandas no Eiropas. Kvalifikācija noslēgsies 2017.gada novembrī, savukārt finālturnīrs Krievijā risināsies 2018.gadā no 14.jūnija līdz 15.jūlijam.