Šveicietis Patriks Rainers un Itālijas sportiste Andželika Olmo svētdien Rīgā uzvarēja sprinta triatlona Eiropas kausa posmā, informēja sacensību rīkotāji. Pirmo reizi Rīgas centrā sarīkotajās sacensībās Latvijas atlēti cīņās par godalgām elites klasē neiesaistījās.

Elites grupas sportisti peldēja 750 metrus, 20 kilometrus veica ar divriteni, kā arī skrēja piecus kilometrus. Peldēšanas sacensības risinājās Daugavā, riteņbraukšana bija pa Vanšu tiltu un 11.novembra krastmalu, savukārt skriešanas maršrutā bija Ķīpsala.

Vīriešiem Rainers 68 dalībnieku konkurencē finišēja pēc 53 minūtēm un 31 sekundes, bet otrais bija izraēlietis Amitajs Jonahs, kurš uzvarētājam zaudēja četras sekundes, bet par četrām sekundēm apsteidza savu tautieti Ronu Darmonu, kurš ieguva trešo vietu.

Dāmu konkurencē startēja 23 sportistes, un Olmo uzvaru nodrošināja finišs pēc stundas, vienas minūtes un četrām sekundēm. Dienvidafrikāniete Vikija van der Merve atpalika 12 sekundes un mērķa līniju šķērsoja otrā, savukārt trešā vieta bija vēl par 22 sekundēm lēnākās krievietes Irinas Abisovas rēķinā.

Latvijas sportistu konkurencē labāko rezultātu sasniedza Andrejs Dmitrijevs, finišējot 58. vietā pēc 59 minūtēm un 31 sekundes. Sieviešu sacensībās Latviju pārstāvēja tikai Baiba Medne, kurā finišēja 21 vietā (1:07:47).

Sacensības dažādās vecuma un ieskaites grupās, kā arī komandu stafetē, pulcēja vairāk nekā 300 dalībnieku no 37 valstīm. Distanču garumi bija atkarībā no vecuma grupas, svārstoties no 100 līdz 750 metriem peldēšanā, no 6,5 līdz 20 kilometriem riteņbraukšanā un no 800 metriem līdz pieciem kilometriem skriešanā.