Rumjancevs smaiļošanas finālā finišē piektais

Smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs sestdien Riodežaneiro olimpiskajā finālā 200 metru distancē finišēja piektais un atpalika tikai no medaļniekiem, sasniedzot teicamu rezultātu braucienā, kurā nebija favorītu vidū, liecina organizatoru informācija.

Finišu Rumjancevs sasniedza pēc 35,891 sekundes, bet par olimpisko čempionu kļuva brits Līems Hīts ar rezultātu 35,197 sekundes. Sudraba medaļu izcīnīja francūzis Maksims Bomons (35,362), bet bronzu ar līdz sekundes tūkstošdaļai vienādu rezultātu (35,662) dalīja Spānijas smaiļotājs Sauls Kravioto un Ronalds Rauhe no Vācijas.

No pjedestāla Rumjancevu šķīra 0,229 sekundes. Aiz Rumjanceva septītajā pozīcijā finišu sasniedza kanādietis Marks de Jonge, kurš pērn un aizpērn 200 metros uzvarēja pasaules čempionātā.

Pusfināla braucienā 30 gadu vecais Rumjancevs piektdien savā braucienā bija ceturtais, nodrošinot dalību A finālā, kur startēja astoņas laivas.

Iepriekšējās olimpiskajās spēlēs 2012.gadā Londonā Rumjancevs startēja kopā ar Kristu Straumi, iegūstot 11.vietu smailīšu divnieku ekipāžu konkurencē 200 metru distancē.

Latvijas komandā Rio pagaidām augstākais sasniegums ir 4.vieta, ko ieguva Rebeka Koha svarcelšanā un vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā. Vīriešiem līdz šim visaugstāk ierindojās 8.vietu svarcelšanā ieguvušais Artūrs Plēsnieks. Gūt lielākus panākumus un izcīnīt kādu medaļu gan būs problemātiski un teju nesiepējami, jo atlicis startēt vairs tikai diviem sportistiem - Ruslans Nakoņečnijs sestdien turpinās sacensties modernajā pieccīņā, kur pēc pirmās disciplīnas viņš ir 31.vietā, bet Valērijs Žolnerovičs svētdien skries maratonā, kur favorīti ir citi.