Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva otrdien dramatiskā un saspringtā cīņā izcīnīja uzvaru svaru kategorijā līdz 63 kilogramiem, tādējādi kļūstot jau par četrkārtēju Eiropas čempioni, liecina organizatoru informācija.  Cīņā ar ukrainieti Jūliju Tkaču-Ostapčuku uzvarētāja tika noskaidrota, skatoties video atkārtojumu par notikumiem pēdējā sekundē.

Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta fināla cīņas pirmajā periodā Grigorjevai tikai pēc pusotras minūtes izdevās veikt pirmo pārmetienu un nopelnīt pirmos divus punktus. Ukrainas sportiste otrajā periodā sāka biežāk uzbrukt un atguva vienu punktu, bet 11 sekundes līdz beigām viņai izdevās izcīnīt vēl vienu. Tkača-Ostapčuka iesniedza protestu, bet tas netika apmierināts, un vēl viens punkts Anastasijas kontā. Pēdējās sekundēs ukrainiete veica uzbrukumu, taču tiesneši neieskaitīja divus punktus, un uzvara tika piešķirta mājiniecei ar rezultātu 3:3.

“Ukrainietei bija jābūt gatavai, ka es cīnīšos un mājas sienas palīdzēs,” jau pēc cīņas teica Grigorjeva, piebilstot, ka viņa bija pelnījusi zelta medaļu.

Sportiste atklāja, ka viņai vajadzējis otrajā periodā vairāk pastrādāt. Tā mazliet neesot bijusi viņas cīņa. Grigorjeva arī atklāja, ka sagatavošanās posms Eiropas čempionātam bijis grūts.