Laivošana un atpūta uz ūdens karstajās dienās kļūst aizvien populārāka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Laivošanas sezona karstajās dienās uzņem apgriezienus. Ūdenstūrisms ir ne tikai lieliska iespēja vērot Latvijas dabu, bet arī labs fiziskais treniņš. Braucieni vasarā ir piemēroti gan ģimenēm ar bērniem, gan iesācējiem, gan tiem, kuri vēlas atpūsties no pilsētas vides.

Padomju Savienībai sabrūkot, pastāvēja bažas, ka ūdenstūrisms apsīks un iedzīvotāji atvaļinājumu laikā izvēlēsies citus atpūtas veidus. Taču vasaras mēnešos Latvijas upēs netrūkst laivotāju, kuri izvēlējušies karstākās dienas pavadīt pie ūdens.

Populārākās un atpūtnieku pilnākās upes ir Gauja, Abava, Irbe un citas. Maršruts Cēsis-Sigulda vienmēr bijis viens no ainaviskākajiem un pieprasītākajiem, taču Irbes upe piedāvā braucienu, kurā var vērot mazāk skartu dabu.

Visbiežāk laiva tiek nomāta, jo nav vajadzības to iegādāties savā īpašumā, ja brauciens plānots vienu vai divas reizes gadā. Arī laivas uzglabāšanas iespējas ir ierobežotas. Mazāk vietas aizņem gumijas laivas, vairāk kanoe tipa laivas, ar kurām vasarā ērti izbraucamas Latvijas upes. Laivu pirkšana neatmaksājas un nav finansiāli izdevīga, raidījumam "Kā labāk dzīvot" stāsta laivotājs Valdis Vanags.

Atrodoties vairākas stundas laivā uz ūdens, svarīgi ir atcerēties par aizsardzību pret sauli un ultravioleto starojumu. Ūdens tuvums nenozīmē, ka saule mazāk ievainos ādu, tieši otrādi - saules dūriena risks ir palielināts, jo reizēm nav iespējams izvairīties no nevēlamās apdegšanas saulē.

Pirms došanās laivu braucienā jāpadomā, cik daudz mantu un pārtikas ņemt līdzi. Ikdienā lietotais iepakojums var nebūt piemērots laivā, kur stikls var būt neērts un plastmasa aizņemt daudz vietas. Konservu bundžas drīkst aprakt zemē, pirms tam tās apdedzinot ugunskurā. Plastmasu neviens nededzinās pirms ēdiena gatavošanas. Komandas veidošanas treneris Valdis Vanags aiz sevis vienmēr visus atkritumus savāc un novērojis, ka tīrā vietā arī citi retāk atstāj pārtikas atliekas un izlietoto iepakojumu.

Gan lēnajās upēs, gan straujajās jālieto drošības vestes, kuras saņem līdz ar iznomāto laivu. Glābšanas vestes nav domātas, lai tās izmantotu ērtākai sēdēšanai. Drošībai tās nepieciešamas arī atpūtai uz ūdens gan ezeros, gan, protams, jūrā.

Laivojot ar gumijas laivu, noderēs arī "aptieciņa" ar gumijas līmi, kura izmantojama laivas saduršanas gadījumā. Cietajām laivām būs noderīga izturīga līmlente, pieredzē dalās laivotājs Vanags.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijas Radio raidījums "Kā labāk dzīvot", kurā laivotājs un komandas veidošanas treneris Valdis Vanags stāsta par atpūtu laivās uz ūdens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti