Precizitāti pazaudējušās basketbolistes cieš nopietnu sakāvi Slovēnijā

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien izbraukumā Celjē ar 51:69 piekāpās mājiniecēm slovēnietēm un cieta pirmo neveiksmi divās spēlēs 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas spēlētājām pietrūka precizitātes metienos un izredzes uz uzvaru deldēja arī lielais kļūdu skaits.

Latvijas izlasē rezultatīvākās bija pa 12 punktiem iekrājušās Anete Šteinberga un Kristīne Vītola, bet Anete Jēkabsone-Žogota nodrošināja deviņus punktus. Uzvarētājām ar 13 punktiem izcēlās Sandra Piršiča.

Ātrā un kļūdām bagātā spēles sākumā mazliet labāk veicās mājiniecēm, kuras spēja iegūt 19:11 pārsvaru. Latvietes uzbruka ar zemu precizitāti un otrās ceturtdaļas sākumā gandrīz četras minūtes palika tukšā, kas mazrezultatīvā cīņas gaitā ļāva laukuma saimniecēm panākt 26:15. Viešņām neizdevās uzlabot precizitāti metienos un pietrūka arī saskaņotas sadarbības, kas Slovēnijas izlasei ļāva puslaiku pabeigt ar astoņu punktu vadību (30:22).

Pēc vēl vairāku Latvijas spēlētāju kļūdu virknes mājinieces otrā puslaika vidū pārsvaru pieaudzēja līdz 16 punktiem (44:28). Agresīvāka latviešu darbība pēdējā ceturkšņa sākumā uz brīdi ļāva samazināt rezultāta starpību, taču ātri sakrājās personiskās piezīmes un lūzumu cīņas gaitā neizdevās panākt. Sešas minūtes pirms mača beigām Slovēnija jau bija vadībā ar izšķirošiem 17 punktiem (58:41).

Latvijas basketbolistes trāpīja tikai vienu no 19 trīspunktu metieniem, savukārt divpunktu metienos precizitāte bija zem 40 procentiem (37,8%).

Nākamo spēli latvietes aizvadīs jau trešdien Ķēdaiņos pret abās spēlēs līdz šim zaudējušo Lietuvu. Novembrī Rīgā Latvijas izlase uzvarēja lietuvietes ar 65:62. Kvalifikācijas turnīrs noslēgsies novembrī, kad Rīgā viesosies Slovēnijas izlase, bet lietuvietes dosies uz Slovēniju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs grupas uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu ieguvējām. Finālturnīrs 2017.gada jūnijā notiks Čehijā.