Latvijas basketbolisti Belgradā sīvā cīņā uzveic čehus

Interesantā, nervus kutinošā olimpiskās kvalifikācijas turnīra spēlē Belgradā otrdien Latvijas basketbola izlase izcīnīja uzvaru pār Čehijas valstsvienību ar rezultātu 71:59, liecina organizatoru informācija. Tādējādi Latvijas izlase spēlēs pusfinālā, un to nespētu mainīt pat visneiedomājamākais spēles rezultāts starp Čehijas un Japānas basketbolistiem.

Ainara Bagatska trenētās izlases rindās ar 18 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Dairis Bertāns, Jānim Timmam šoreiz 13 punkti, bet Jāņa Strēlnieka rēķinā 11 punkti, kā arī nopelnīti 16 efektivitātes punkti.

Savukārt Čehijas rindās ar rezultativitāti izcēlās Bleiks Šilbs un Jans Veselijs, nopelnot desmit punktus, bet Pāvelm Pumprlam un Petram Bendam pa deviņiem punktiem katram.

Spēles pirmā ceturtdaļa Latvijas izlasei nevedās uzbrukumos, plānotie tālmetieni nekrita grozā, un Latvijas izlase nokļuva iedzinējos, pirmo ceturksni noslēdzot ar 13:20.

Otrā spēles ceturtdaļa jau bija krietni veiksmīgāka Latvijas sportistiem, kur īpaši ar savu spēli izcēlās Dairis Bertāns un Jānis Strēlnieks. Pirmais puslaiks noslēdzās jau ar minimālu Latvijas izlases pārsvaru – 31:30.

Pēc trešās spēles ceturtdaļas vadībā jau bija Latvijas izlase - 51:45. Šī mača ceturkšņa beigās sešus punktus guva Mārtiņš Meiers, kas ļāva gūt pārsvaru pār čehiem.

Arī ceturtajā spēles daļā pārsvars jau bija Latvijas izlasei, un viennozīmīgi spēles gaitai palīdzēja arī redzamie un dzirdamie Latvijas izlases līdzjutēji - laukuma sestais spēlētājs.

Pēcpusdienas spēlē Puertoriko basketbola izlase droši ar rezultātu 91:81 (20:18, 26:15, 33:19, 12:29) uzvarēja Angolas izlasi, tādējādi praktiski nodrošinot sev iekļūšanu turnīra pusfinālā.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pirmdien ar 88:48 sagrāva Japānas valstsvienību, savukārt Serbija svinēja uzvaru pār Puertoriko ar 87:81.

Grupu turnīrs noslēgsies jau trešdien, kad par uzvarām cīnīsies Serbijas un Angolas, kā arī Čehijas un Japānas izlases. Katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu pusfinālā, kas risināsies piektdien, bet sestdien jau notiks finālcīņa par vienīgo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kas risināsies no 6. līdz 21. augustam.