Latvijas basketbolisti aptur čehus un izcīna otro uzvaru

Otro uzvaru Eiropas čempionāta grupā pirmdien Rīgā izcīnīja Latvijas basketbola valstsvienība, kam teicama darbība aizsardzībā palīdzēja ar 72:65 uzveikt Čehijas izlasi. Panākums uzlaboja Latvijas izredzes cīņā par iekļūšanu izslēgšanas kārtā, taču svarīgas būs vēl atlikušās divas spēles grupā.

(papildināts ar Igaunijas uzvaru dienas pēdējā spēlē)
Uzvarētājiem ar 14 punktu guvumu izcēlās kapteinis Jānis Blūms, 11 punktus guva Kaspars Bērziņš, kurš izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas, kā arī 11 punkti bija Jāņa Strēlnieka rēķinā. Čehijas izlasē Tomāšs Satoranskis nodrošināja 22 punktus, turpretim komandas ierastā līdera Jana Veselija rēķinā bija 17 punkti un 11 izcīnītas bumbas pie groziem.

Pirmā puslaika beigās Latvijas izlasei izdevās 16:2 atrāviens, kas ļāva iegūt septiņu punktu pārsvaru (40:33). Mazrezultatīvā trešajā ceturksnī latvieši pretiniekiem ļāva gūt tikai sešus punktus un palielināja pārsvaru līdz deviņiem punktiem (51:42), bet atlikušajā laikā čehiem pietrūka spēka, lai izmainītu cīņas ritējumu.

Jau ierasti laba metienu precizitāte palīdzēja Latvijas izlasei spēles sākumā, tomēr pirmās ceturtdaļas beigas labāk aizvadīja čehi, kam biežāk izdevās atrast ceļu uz grozu un līdz pārtraukumam panākt piecu punktu pārsvaru (22:17). Čehi turējās vadībā arī puslaika lielāko atlikušo daļu, taču arvien biežāk iestrēga Latvijas aizsardzībā un ceturkšņa pēdējās piecās minūtēs guva tikai divus punktus, turklāt tos pašus ar soda metieniem.

Abpusēji neprecīziem metieniem pārbagāta izvērtās trešā ceturtdaļa, kurā Latvijas basketbolisti tomēr bija pārāki un pieaudzēja pārsvaru. Čehi ar ļoti zemu precizitāti meta gan no tālienes, gan tuvas distances un tikai retumis trāpīja no soda metienu līnijas. Pēdējā ceturksnī mājinieki jau turējās drošā vadībā.

Dienas pirmajā spēlē beļģi ar 76:74 sagādāja pirmo zaudējumu Lietuvas valstsvienībai, bet vēlāk vakarā grupas pastarīšu mačā pie pirmā panākuma tika Igaunijas izlase, kas ar 78:71 pārspēja Ukrainu.

Latvijas izlase pirmajās spēlēs uzvarēja beļģus, bet piekāpās Lietuvas valstsvienībai.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas basketbolisti vēl spēlēs trešdien pret Ukrainu un ceturtdien pret Igauniju. Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā. Analoģiski sešu komandu grupu turnīri risinās arī Berlīnē, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā un Monpeljē, Francijā. Labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas piedalīsies izslēgšanas turnīrā Lillē, kur 20.septembrī kļūs zināmi kontinenta čempioni.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.