Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē pieveic čehietes

Gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas pēdējai spēlei, Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien Rīgā pārbaudes mačā ar 75:65 uzvarēja Čehijas izlasi, lielāko pārsvaru nodrošinot mača galotnē. Latvijas basketbolistēm tā bija pēdējā spēku pārbaude pirms nākamnedēļ gaidāmās tikšanās ar Slovēnijas valstsvienību.

(papildināts ar Slovēnijas uzvaru pār Lietuvu)
Uzvarētājām Elīna Babkina iekrāja 19 punktus, savukārt 18 punktus galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītajā Latvijas izlasē guva Aija Putniņa. Čehietēm pa 16 punktiem nodrošināja Alena Hanušova un Petra Kulihova.

Babkina Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka spēle vairāk bija kā treniņš pirms svarīgās spēles pret Slovēniju. Babkina kā saspēles vadītāja pārliecinājusies, ka komandā ir daudz spēlētāju, kuras var trāpīt no distances. Pati viņa jutusies lieliski un piebilda, ka ir patīkami atgriezties mājās.

Abas komandas pieļāva daudz kļūdu pirmajā puslaikā, kurā neliels pārsvars brīžiem bija gan čehietēm, gan mājiniecēm. Čehijas izlase otrās ceturtdaļas izskaņā uzbruka ar nedaudz augstāku metienu precizitāti, kas viešņām palīdzēja pārtraukumā doties ar divu punktu pārsvaru (33:31).

Trešajā ceturtdaļā divus trīspunktu metienus trāpīja Babkina, un vadību ieguva Latvijas izlase. Uzbrukumā veiksmīgi nospēlētas ceturtdaļas beigas palīdzēja pēdējā pārtraukumā doties jau ar septiņu punktu pārsvaru (56:49). Trīsarpus minūtes mājinieces palika bez punktu guvuma pēdējā ceturkšņa sākumā, tomēr noturējās vadībā un mača izskaņā izmantoja brīvu metienu iespējas, lai spēli pabeigtu ar drošu uzvaru.

Pirmajā puslaikā 12 punktus guvusī Putniņa Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka tobrīd vēl nebija labas metiena sajūtas, bet galvenais, lai viss izdotos trešdien kvalifikācijas spēlē pret Slovēniju.

Pārbaudes spēlē pieteikumā bija visas uzaicinātās Latvijas izlases spēlētājas, izņemot Baibu Eglīti, kura guvusi nelielu savainojumu. Eglīte apliecināja, ka izlasē ir ļoti kaujiniecisks noskaņojums, un meitenes apņēmušās izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

Latvijas un Slovēnijas izlases pēdējo spēli kvalifikācijas grupā aizvadīs trešdien, 23.novembrī, Olimpiskajā sporta centrā Rīgā. Latvijas basketbolistēm, kuras līdzšinējās trijās spēlēs grupā ir guvušas divas uzvaras, ir labas izredzes tikt uz finālturnīru.

Dalība finālturnīrā jau ir garantēta Slovēnijai, kas sestdien mājās ar 75:54 pārspēja Lietuvas izlasi. Latvijai vietu finālturnīrā garantēs uzvara pār Slovēnijas valstsvienību, taču cerības nebūs zudušas arī zaudējuma gadījumā.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs grupas uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu ieguvējām. Finālturnīrs 2017.gada jūnijā notiks Čehijā.