Latvijas basketbola izlase ar zaudējumu pēdējās sekundēs atliek cerības uz astotdaļfinālu

Latvijas basketbola valstsvienība trešdien ar 74:75 zaudēja Ukrainas izlasei priekšpēdējā spēlē Eiropas čempionāta grupā un atlika cerības uz astotdaļfinālu. Latvijas izlasei tomēr ir labas izredzes tikt izslēgšanas turnīrā, taču ceturtdien jāuzvar igauņi.

Mājiniekiem ar 17 punktu guvumu izcēlās Dairis Bertāns, 13 punktus guva Kaspars Bērziņš, kurš izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas, bet 12 punkti bija Jāņa Blūma rēķinā. Pirmo uzvaru turnīrā guvušajā Ukrainas valstsvienībā līderis ar 21 punktu bija Kirilo Fesenko, kurš ieguva arī 10 bumbas pie groziem.

Pirmo puslaiku Latvijas izlase noslēdza ar viena punkta pārsvaru un trešajā ceturksnī atspēlēja septiņu punktu deficītu, taču 16 sekundes pirms mača beigām bija zaudētājos ar minimālu deficītu (74:75). Pēdējās sekundēs labot vairs neko neizdevās.

Laukuma saimnieki mača sākumā strauji ieguva 7:0 pārsvaru un, lai gan tikpat viegls turpinājums nesekoja, ceturtdaļas izskaņā saglabāja vadību ar septiņiem punktiem (21:14). Ukrainas izlasē spēle pagalam nesekmējās centram Fesenko, kurš zaudēja gan cīņā pie groza, gan neprecīzi uzbruka.

Pēc pārtraukuma situācija izmainījās par labu ukraiņiem, kam labākas sekmes cīņā par atlēkušajām bumbām palīdzēja samazināt rezultāta starpību, turklāt iespēlējās arī Fesenko. Pusotru minūti pirms puslaika beigām Latvijas pārsvars sadila līdz minimumam (35:34) un tikpat liels bija arī, komandām dodoties pārtraukumā (39:38).

Ukraiņi trešajā ceturksnī spēja pārņemt vadību un pēc nospēlētām piecarpus minūtēm palielināja rezultāta starpību līdz septiņiem punktiem (53:46). Turklāt ceturto personisko piezīmi saņēma Kaspars Bērziņš, taču ātrāka tempa spēlē Ukrainas basketbolisti biežāk pārkāpa noteikumus un pārsvaru izsēja. Ceturtdaļas pēdējās sekundēs Janičenoks ar trīspunktu metienu atguva vadību (62:60).

Abpusējā trīspunktu metienu apmaiņā pēdējās ceturtdaļas vidū Latvijas basketbolisti bija pārāki un panāca +6 (69:63), taču galotnē virsroku guva pretinieki. Pēdējā minūtē no soda metienu līnijas pa divām reizēm nekļūdīgi viesiem bija Fesenko un Oleksandrs Lipovijs, savukārt latvieši atbildēja ar Janičenoka trāpījumu, tomēr pēdējais uzbrukums, kam atlika 16 sekundes, laukuma saimniekiem neizdevās.

Dienas pirmajā spēlē Čehijas izlase ar 66:64 uzvarēja Beļģiju, bet Igaunijas un Lietuvas cīņa sāksies plkst. 21.30.

Latvijas izlase pirmajās spēlēs uzvarēja beļģus, piekāpās Lietuvas valstsvienībai, kā arī uzveica Čehiju. Grupas kārtas noslēgumā Latvijas basketbolisti vēl spēlēs ceturtdien pret Igauniju.

Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā. Analoģiski sešu komandu grupu turnīri risinās arī Berlīnē, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā un Monpeljē, Francijā. Labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas piedalīsies izslēgšanas turnīrā Lillē, kur 20.septembrī kļūs zināmi kontinenta čempioni.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.