Basketbolistes uzvar Lietuvā un vairo izredzes Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas sieviešu basketbola izlase 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā trešdien Ķēdaiņos ar 87:81 uzvarēja mājinieces lietuvietes un krasi uzlaboja izredzes spēlēt finālturnīrā, liecina organizatoru informācija. Lietuvietēm trīs komandu grupā zaudējums izdzēsa pēdējās cerības.

Uzvarētājām rezultatīvākā bija Anete Jēkabsone-Žogota ar gūtu 21 punktu, izcīnītām astoņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. Arī Anete Šteinberga iekrāja 21 punktu, bet 13 punkti bija Guntas Baško-Melnbārdes rēķinā. Laukuma saimniecēm ar 31 punktu un 10 bumbām pie groziem izcēlās Gintare Petronīte.

Pēdējās divās minūtēs Latvijas izlasei divus svarīgus trīspunktu metienus trāpīja Ieva Krastiņa un Jēkabsone-Žogota, kuras divi soda metieni 51 sekundi pirms spēles beigām latvietēm nodrošināja četru punktu pārsvaru (85:81).

Pirmoreiz lielāku pārsvaru spēlē ieguva latvietes, septiņas minūtes pirms puslaika beigām izvirzoties vadībā ar septiņiem punktiem (25:18). Atlikušajā laikā līdz pārtraukumam Latvijas izlase daudz biežāk kļūdījās un mājinieces nekavējās to izmantot, puslaiku noslēdzot ar astoņu punktu pārsvaru (43:35).

Precizitāti trešajā ceturksnī atguva Jēkabsone-Žogota, bet Krastiņa viešņu rezultatīvā atrāvienā ar trīspunktu metienu pārņēma vadību Latvijai (51:49). Uz Lietuvu aizbraukušos skaļos līdzjutējus Latvijas izlase iepriecināja ar 13:0 izrāvienu, tomēr ne tik labi nospēlēja ceturtdaļas beigās, kad minimālu pārsvaru atkal ieguva mājinieces (59:58). Latvijas spēlētājas jau pirmajā puslaikā sakrāja daudz vairāk personisko piezīmju, bet vēl pirms pēdējā pārtraukuma piezīmju normas dēļ laukumu pameta Aija Putniņa.

Lietuvietes bija vadībā pēdējā ceturkšņa lielāko daļu, tomēr spraigās cīņas galotnē nespēja nosargāt uzvaru, kas komandai ļautu saglabāt cerības uz dalību finālturnīrā.

Novembrī Rīgā Latvijas izlase uzvarēja lietuvietes ar 65:62, savukārt kvalifikācijas turpinājumā pagājušajā nedēļā viesos zaudēja Slovēnijai (51:69). Kvalifikācijas turnīrs noslēgsies novembrī, kad Rīgā viesosies Slovēnijas izlase, bet lietuvietes dosies uz Slovēniju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs grupas uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu ieguvējām. Finālturnīrs 2017.gada jūnijā notiks Čehijā.