Basketbola valstsvienība cīnās godam, bet Francijai zaudē

Latvijas valstsvienība otrdien Lillē ar 70:84 ceturtdaļfinālā zaudēja mājiniekiem Francijas basketbolistiem un Eiropas čempionātā turpinās cīņu par 5.vietu. Latvieši pašreizējiem titula īpašniekiem izrādīja līdzvērtīgu pretestību pirmajā puslaikā, tomēr vēlāk arvien skaidrāk izpaudās favorītu pārsvars.

Čempionāta turpinājumā Latvijas basketbolistiem būs iespēja nodrošināt dalību Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. To garantēs uzvara nākamajā spēlē ceturtdien pār Grieķiju pusfinālā par 5.vietu, vai arī neveiksmes gadījumā panākums pēdējā cīņā par 7.vietu.

Rezultatīvākais Latvijai bija 16 punktus guvušais Kristaps Janičenoks, Jānis Strēlnieks nodrošināja 14 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, bet Daira Bertāna rēķinā bija 12 punkti. Francijas basketbola zvaigzne Tonijs Pārkers mājinieku uzvarā ieguldīja 18 punktus.

Latvijas izlasei izdevās labs spēles sākums, izvirzoties vadībā ar 10:5. Lai gan francūži bija pārāki cīņā pie groza, Latvijas basketbolisti atbildēja ar kustīgu uzbrukumu un teicamu metienu precizitāti, kas ļāva pārsvaru palielināt līdz 23:15. Otro ceturtdaļu sākuši ar četru punktu deficītu (21:25), mājinieki uz mirkli spēja izvirzīties vadībā, taču pieļāva daudz kļūdu uzbrukumā un bieži iestrēga pretinieku aizsardzībā.

Tomēr Tonija Pārkera rezultativitātes uzplaiksnījums, gūstot septiņus punktus pēc kārtas un trāpot Francijai pirmo tālmetienu, ļāva laukuma saimniekiem pirmoreiz iegūt divu punktu pārsvaru (38:36), kas saglabājās arī puslaika izskaņā (40:38).

Ar 7:0 atrāvienu Francija sāka otro puslaiku un trīsarpus minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām bija priekšā ar 12 punktiem (52:40). Mājinieki aktivizējās aizsardzībā, un krasi zemāka kļuva arī Latvijas spēlētāju precizitāte metienos. Pēdējā ceturtdaļā Francijas basketbolisti pamazām audzēja pārsvaru, kas trijās minūtēs sasniedza 17 punktus (64:47) un ļāva laukuma saimniekiem justies jau daudz drošāk.

Francija un Serbija ir turnīrā vienīgās atlikušās komandas, kas uzvarējušas visās aizvadītajās spēlēs. Francūži pusfinālā spēlēs pret spāņiem, kas dienas pirmajā ceturtdaļfinālā ar 73:71 uzvarēja Grieķiju. Savukārt trešdien atlikušajos divos ceturtdaļfinālos spēlēs Serbija - Čehija un Itālija - Lietuva.

Latvijas izlase iepriekš astotdaļfinālā uzveica slovēņus (73:66) un pēc 14 gadu pārtraukuma tikai otro reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas iekļuva Eiropā labāko komandu astoņniekā. Lillē cīņu izslēgšanas turnīrā turpināja labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.