Basketbola izlase zaudē grieķiem un turpinās cīņu par 7.vietu

Latvijas basketbola izlase ceturtdien Lillē ar 90:97 zaudēja Grieķijai Eiropas čempionāta pusfinālā par 5.vietu, kas gan vēl saglabāja izredzes iekļūt Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Dalību olimpiskajā kvalifikācijā garantēs uzvara piektdien spēlē par 7.vietu.

(papildināts ar Latvijas izlases nākamajiem pretiniekiem)
Galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Latvijas izlase čempionātu noslēgs finālā par 7.vietu, kur tiksies ar Čehiju, ko pieveica grupas kārtas spēlē Rīgā

Latvijai augstāko rezultativitāti sasniedza 22 punktus guvušais Kristaps Janičenoks, kurš bija perfekts trīspunktu metienos, savukārt Mareks Mejeris un Dairis Bertāns pievienoja pa 14 punktiem. Grieķijai ar 20 punktu guvumu izcēlās Janis Burusis.

Latvijas izlase otrajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar deviņu punktu deficītu, taču dominēja gan puslaika turpinājumā, gan pēc pārtraukuma un panāca iespaidīgu 17 punktu pārsvaru. Savukārt grieķi līdz trešā ceturkšņa beigām samazināja rezultāta starpību līdz minimumam un pārņēma vadību, kas mača pēdējās minūtes sākumā sasniedza 13 punktus (92:79).

Grieķu daudzās kļūdas palīdzēja Latvijas basketbolistiem realizēt vairākus ātros uzbrukumus, turklāt precīzs trīspunktniekos bija Janičenoks, kas pirmās ceturtdaļas vidū palīdzēja sasniegt 11 punktu pārsvaru (16:5). Pret Latvijas izlases ātro spēli grieķiem īsti nebija pretargumentu, un pārtraukumā viņi devās ar septiņu punktu iztrūkumu.

Pēc pārtraukuma Grieķijas izlases uzbrukuma smailē efektīvi nospēlēja Gianis Antetokounmpo, palīdzot komandai samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (24:25). Grieķiem izdevās paātrināt darbību uzbrukumā un, pieaugot Latvijas spēlētāju kļūdu skaitam, otrās ceturtdaļas vidū pārņemt vadību, bet nedaudz vairāk kā trīs minūtes pirms puslaika beigām panākt 37:28. Taču nākamos 16 punktus guva latvieši, turklāt pretiniekus līdz puslaika beigām atstājot tukšā un atgūstot septiņu punktu pārsvaru (44:37).

Pārtraukums nepalīdzēja Grieķijas izlasei atgūties, un latviešu pārsvars pēc Mārtiņa Meiera gūtā groza pieauga līdz 17 punktiem (56:39). Taču tas nebija lūzums, jo trešās ceturtdaļas turpinājumā grieķi strauji pietuvojās līdz viena punkta iztrūkumam un pēc pārtraukuma jau panāca sešu punktu vadību (73:67). Janičenoka precizitāte trīspunktniekos vairoja Latvijas izlases cerības, tomēr divas minūtes pirms mača beigām Grieķijas izlase bija 11 punktus priekšā (86:75).

Vēlāk ceturtdien otrā pusfinālā par 5.vietu Itālija ar 85:70 pārspēja Čehiju, bet dienas pēdējā spēlē pusfinālu aizvadīs Spānija un Francija. Otrā pusfinālā piektdien spēlēs Lietuva un Serbija.

Latvijas izlase iepriekš astotdaļfinālā uzveica slovēņus (73:66) un pēc 14 gadu pārtraukuma tikai otro reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas iekļuva Eiropā labāko komandu astoņniekā. Cīņā par vietu pusfinālā sekoja zaudējums pašreizējiem čempioniem francūžiem (70:84).

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Trijos olimpiskās kvalifikācijas turnīros nākamvasar startēs kopumā 15 komandas pēc iegūtajām vietām reģionālajos čempionātos, bet vēl trim valstīm dalībnieku vidū ir iespēja iekļūt ar grupas turnīru rīkotāju tiesībām. Uz olimpiskajām spēlēm tiks triju kvalifikācijas turnīru uzvarētāji.